Turkcell’in kişisel bulut depolama hizmeti olan lifebox, ücretli abone sayısını 2 milyona ulaştırarak yeni rekorunu kırdı. 8 milyon kayıtlı kullanıcısı olan lifebox, 7 yıldır hizmet vermeye devam ediyor.

Türkiye’nin lider dijital operatörü Turkcell, ücretli abonelik satın aldı ve bunun akabinde kullanıcı sayısı 2 milyona ulaştı. Bugüne kadar toplam boyutu 15 petabayt’ı bulan ve 8,6 milyar dosyayı yedekleyen lifebox, 7 yılda 8 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı. İşte detaylar!

7 Yılda 15 Petabayt Yedekleme

Türk telekomünikasyon şirketi Turkcell’in sunduğu bir bulut depolama hizmeti olan Turkcell Lifebox, 7 yılıdır kullanıcılara hizmet sunuyor. Kullanıcılara fotoğraf, video, belge ve diğer dosyalarını çevrimiçi olarak saklama ve paylaşma imkanı sağlayan lifebox, aynı zamanda dosya senkronizasyonu ve paylaşım özellikleri sunuyor. Kullanıcılara dosyalarını kolayca yönetme ve paylaşma imkanı tanımaksa bir diğer önemli işlevi diyebiliriz. 7 yıllık hizmet süresi içinde 8 milyon kayıtlı kullanıcısı olan lifebox, bugüne kadar yaklaşık 15 petabayt’ı (PB) bulan 8,6 milyar adet dosyayı yedeklemiş durumda. 1 petabaytın yaklaşık olarak 10 bin saatlik TV programı ile eşdeğer olduğu düşünülünce lifebox’ın depolamış olduğu dosyalar 150 bin saatlik TV programına eşit olduğunu söyleyebiliriz. Ve bu da tam 30 yıl hiç uyumadan izlenebilecek bir TV programı anlamına geliyor.

“Hayata Yer Aç”

“Hayata yer aç!” sloganıyla belgeleri depolayan lifebox, yüksek güvenlikli veri depolama hizmeti ile anılarınızı güvende tutmak için çalışıyor. Global ölçekte belirlenen tüm standart ve sertifikalara sahip olan Turkcell’in veri merkezlerinde bulunan dosyalar gerek ülke içinde gerekse de çoklu güvenlik mimarisiyle korunuyor. lifebox ayrıca arşivlenen belgelere parmak izi, yüz tanıma veya şifre vasıtasıyla güvenli şekilde erişimi mümkün hale getiriyor. Kullanıcılar için sade ve kolay bir deneyim sunan lifebox, depolama yapmanın yanı sıra başka işlevlere de sahip. Kullanıcılar, tüm fotoğraf ve videolarını lifebox’a ister Wi-Fi isterlerse hücresel veri ile hızlı bir şekilde yedekleyebiliyorlar. Bu sayede verileri orijinal kalitede saklayabilen lifebox ile yedeklenen rehberi telefonunuza geri yükleyebilirsiniz. Yapay zekâ aracılığıyla yüz ve obje tanıma yapan lifebox, kullanıcının onayı ile tekrarlayan kareleri silerek telefon hafızasında yer açıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz