omicron-turkiye-seyahat-kisitlamasi-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Omicron sebebi ile Avrupa’dan 7 ülke, Türkiye ‘den seyahat kısıtlaması başlattı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), resmi açıklama paylaştı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SGHM) web sitesinde paylaşılan bilgiye göre, Omicron sebebi ile Avrupa’dan 7 ülke, Türkiye’den seyahat kısıtlaması getirdi. Ülkelerin Omicron varyantına karşı tedbirleri sonucunda kararların alındığı belirtildi.

Alınan karar doğrultusunda Hollanda, Hırvatistan, Lüksemburg, İtalya, İsviçre, İzlanda ve İspanya, Türkiye’den yolcuları kabul etmeyeceğini açıkladı.

Bu ülkeler dışında Belçika, Hindistan, Japonya, Katar, Kuveyt, Myanmar, Tayland, Çin, Endonezya, Kuzey Makedonya, Letonya, Suudi Arabistan, Şili ve Vatikan ülkeleri de Türkiye’den yolcu almıyor.

omicron-seyahat-kisitlamasi-teknosafari

COVID-19 varyantı, Omicron varyantı ile tekrar ciddileşmeye başladı. Her ne kadar Türkiye, konu hakkında ciddi bir önlem almaya başlamasa da, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülke, Türkiye’den yolcu alımını sınırlandırdı.

Son günlerde ülke içerisinde, Omicron sebebi ile eğitime ara verilip verilmeyeceği konusunda paylaşımda bulunuluyordu. Ancak gün içerisinde bakanlık, uzaktan eğitim durumunun henüz herhangi bir şekilde gündemde olmadığını belirtti. Ayrıca Sağlık Bakanlığı da Omicron virüsünün şu anda kontrol altında olduğunu belirtti.

Bunların yanında bugün, Türk koronavirüs aşısı Turkovac randevuları da açıldı. Şimdilik yalnızca 3. doz aşılaması olarak Turkovac aşısı seçilebiliyor.

İlginizi Çekebilir:

TFF, eMilli Takım seçmeleri yakında başlıyor

Xiaomi 12 serisi tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

MIUI 13 tanıtıldı: İşte özellikleri – 2021

Çin, Metaverse evrenlerine şimdiden milyarlarca dolar yatırım yaptı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz