black-myth-wukong-grafik-teknosafari-min
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Unreal Engine 5 oyun motoru ile hazırlanan ve grafik kalitesi ile bekleyenleri heyecanlandıran Black Myth: Wukong, 12 dakikalık bir fragman ile karşımızda

Unreal Engine 5 oyun motoru, geçtiğimiz yıl ilk defa görüntülenmişti. Özellikle ışık kullanımı ve DLSS teknolojisi, yeni oyun motorunun en güçlü özelliklerinden bazıları. Her ne kadar UE5 gösterileli 1 yılı geçse de, yeni oyun motor ile görülen ilk tam oyun Black Myth: Wukong oluyor.

DLSS özellikli ilk Unreal Engine 5 oyunu olan Black Myth: Wukong, 12 dakikalık fragmanı ile karşımıza çıkıyor. Game Science tarafından geliştirilen oyun, görüntülenen grafik detayları ile bekleyenleri heyecanlandırıyor.

Black Myth: Wukong, her zaman alışık olduğumuz gibi Avrupa mitolojisini konu almıyor. Bunun aksine Asya mitolojisi konu alınıyor. Tanınmış Maymun Kral Wukong mitolojisi ve 16. yüzyılda yazılmış ‘Journey to West’ romanı, oyunun konusunda ilham alınan içerikler oluyor.

Oyunun tamamen Asya mitolojisini ve karakterlerini konu alması, oyuncuların şimdiye kadar görmediği mücadelelerin yaşanmasını sağlıyor. Özellikle fragmandan görüldüğü kadarı ile, birçok birebir boss savaşları oyunda yer alacak.

Aksiyon rol yapma oyunu kategorisinde olacağı belirtilen Black Myth, Nvidia’nın oyun geliştiricisi destek ekibi ile yakın bir şekilde çalışıyor. Bu sayede oyun, RTX kullanıcılarının en stabil ve sorunsuz bir şekilde oynanabilecek.

Black Myth: Wukong, grafik konusunda heyecanlandırıyor. Ancak daha önce de birçok oyunda ‘downgrade’ durumu ile karşılaştık. İlk fragmanlarında üst düzey grafiklere sahip oyunlar, optimizasyon problemleri sebebi ile grafikleri düşürülmüş bir şekilde piyasaya sürülmüştü.

İlginizi Çekebilir:

Call of Duty: Vanguard Çıkış Tarihi ve Türkiye Fiyatı Paylaşıldı

Erken Erişime Açılan GetsuFumaDen: Undying Moon ‘a Güncelleme Geldi!

En İyi Grafiklere Sahip Mobil Oyunlar

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz