Kripto para son dönemlerde oldukça revaçta. İyiden iyiye hayatımızın içine giren ve gelecekte sık sık kullanılacağı düşünülen kripto para ile ödeme yapma işlemleri başladı. Bu bağlamda Tesla da geçen aylarda kripto para ile ödeme almaya başladığını duyurmuştu.  Şimdi ise Antalya’da bir tostçu müşterilerinden kripto para ile ödeme almaya başladığını açıkladı. 

2020 yılından bu yana gündeme sık sık yükseliş ve haberlerle gelen kripto para artık hayatımızın içine iyice entegre oluyor. Tesla ve Microsoft gibi pek çok şirket kripto para ile ödeme almaya başladı. Şirketlerin yanı sıra devletler de artık kripto parayı tanımak ve bu bağlamda yasalar çıkarmak için çalışıyor. Gündeme sık sık gelen kripto para şimdi ise Antalya’nın Alanya ilçesinde faaliyet gösteren bir tostçu tarafından kullanılmaya başlandı. 

Antalya’nın Alanya ilçesinde 2 yıldır tostçuluk yapan Ahmet Bağiçi, müşterilerinin ödemelerini artık kripto para ile de yapabileceklerini duyurdu. 

Her ne kadar büyük şirketlerin kullanımına aşina olsak da, Ahmet Bağiçi’nin tostçu dükkanında kripto para ile ödeme almaya başlaması oldukça dikkat çekti. Bağiçi, özellikle son dönemlerde iyiden iyiye popülerleşen kripto paralarla artık tost satıyor. 

Tüm kripto paralarla ödeme

Nakit ve kredi kartının yanı sıra kripto para birimleri ile de ödeme yöntemi başlatan Bağiçi, bu bağlamda müşterilerinden Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Waves gibi tüm kripto paralarla ödeme alabiliyor. Bağiçi, ülkemizde kurumsal firmalar dışında ilk defa bir esnafın kripto paralarla ödeme aldığını aktarıyor. 

Tostçu dükkanında kripto para ile ödeme alan Bağiçi şu sözleri aktardı:

“Son dönemde gündemde olan kripto paralarla ilgili bir şeyler yapmam gerektiğini düşündüm. O yüzden müşterilerime kripto paralarının hepsiyle ödeme imkanı sundum. Bu şekilde kendi kullandıkları borsadan ya da soğuk cüzdanlarından QR koduyla işletmemizin kripto para hesabına ödeme yapabiliyorlar.” dedi. 

Güzel tepkiler aldıklarını açıklayan Bağiçi, müşterilerin yeni yöntemi duyduklarında ilk başta şaşırdıklarını ancak daha sonra nasıl yapıldığı ile alakalı sorular almaya başladıklarını dile getirdi. Bağiçi “İlk başta şaşırıyorlar sonra nasıl yapıldığını soruyorlar. Herhangi bir kripto para borsası kullanıyorlarsa onunla ödeme yapan arkadaşlarım oluyor. Tepkiler güzel, biz de memnunuz. En azından ilgi çekmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi. 

İlginizi Çekebilir:

Kripto Para Borsası Thodex, Yeni Üyelerine 2 Milyon Dogecoin Hediye Ediyor 

Hindistan’da Kripto Para Ticaretini Suç Sayacak Yasa Tasarısı Hazırlanıyor

Spot ve Digidog’un tehlikeli operasyonları, 3D yazıcıyla okul | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz