Okuma Süresi
2 dakika

Aralık ayının gelmesiyle birlikte 2019 yılının ‘en’leri seçilmeye devam ediyor. Apple da iPhone, iPad, Mac ve Apple TV için yılın en iyi uygulama ve oyunlarını seçti.

ABD merkezli Apple, ekosistemleri için geliştirdiği bu yılın en iyi uygulama ve oyunlarını seçti. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Apple, 2019 yılında seçtikleri uygulama ve oyunların; firmanın eğlence ve üreticilik konusundaki görüşlerini yansıttığını dile getirirken, aynı zamanda dünyanın her yerinde geliştiricilere sahip olduklarını belirtti. Tüm gelişticilerinin çabalarını takdir eden Apple’ın 2019 yılı için seçtiği ‘en iyi’ uygulama ve oyunları hakkında açıklamalarda da bulundu.

Apple’ın bu yıl ki seçimleri oldukça iddialı. Ayrıca şirketin 2019 yılı için seçtiği ‘en’lerin bazıları oldukça farklı ve ilginç uygulamalar olarak yorumlandı.

2019’un en iyi iPhone uygulaması olarak seçilen Specter Camera; yapay zeka desteğine sahip ve bu özelliği sayesinde muhteşem fotoğraf çekimleri yapmanıza olanak sağlıyor. App Store’un Türkiye mağazasında da yer alan uygulamayı 19.99 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

2019 yılının Mac için seçilen en iyi uygulaması ise; Adobe’un Photoshop uygulamasına benzeyen Affinity Publisher oldu.
Uygulama, hem el ilanları oluşturmadan tutun profesyonel birçok projede kullanıcılara avantaj sağlıyor. Daha çok profesyoneller tarafından tercih edilen uygulamanın ücreti 350 TL.

Apple’ın en iyi Arcade oyunu ise; Sayonara Wild Hearts oldu.
Bir süredir hayatımızda olan Apple’ın Arcade hizmeti, kullanıcılara reklam vb. herhangi bir kısıtlama getirmeden oyun oynama imkanı sunuyor. Sayonara Wild Hearts de Apple’ın yeni hizmeti için seçtiği en iyi oyun olarak karşımıza çıkıyor. Motosikletin üzerinde kılıçlarla oynayabildiğiniz bu oyun kullanıcılar tarafından da oldukça beğenilmişti.

2019 yılının en iyi iPad oyunu ise Hyper Light Drifter oldu. 16 bitlik oyunları günümüz teknolojileriyle birleştiren Hyper Light Drifter, Apple’ın dikkatinden kaçmamış ve iPad’in en iyi oyunu olarak seçilmiş durumda.

Apple’ın 2019 yılı için seçtiği en iyi uygulamaların tamamı ise şu şekilde:

Yılın en iyi iPhone uygulaması: Spectre Camera (Lux Optics)

Yılın en iyi iPad uygulaması: Flow by Moleskine (Moleskine)

Yılın en iyi Mac uygulaması: Affinity Publisher (Serif Labs)

Yılın en iyi Apple TV uygulaması: The Explorers (The Explorers Network)

Yılın en iyi iPhone oyunu: “Sky: Children of the Light” (thatgamecompany)

Yılın en iyi iPad oyunu: “Hyper Light Drifter” (Abylight S.L.)

Yılın en iyi Mac oyunu: “GRIS” (Devolver / Nomada Studio)

Yılın en iyi Apple TV oyunu: “Wonder Boy: The Dragon’s Trap” (DotEmu)

Yılın en iyi Apple Arcade oyunu: “Sayonara Wild Hearts” (Simogo)