Apple, ortaya çıkan iPhone 12 gecikecek mi sorusuna resmi bir yanıt verdi. Şirket, tarihinde ilk kez yeni iPhone modelinin gecikeceğini duyurmuş oldu. Apple Finans Birimi Başkanı Luca Maestri, Eylül ayında çıkması planlanan iPhone 12 ’nin birkaç hafta gecikeceğini açıkladı. 

Cupertinolu şirket Apple, yeni iPhone modellerini genellikle her yılın Eylül ayında tüketiciyle buluşturuyor. Ancak son dönemde ortaya çıkan sızıntılara göre, yaşanan pandemi sebebiyle Apple’ın yeni iPhone modellerini bu sene Eylül ayında piyasaya süremeyeceği yönündeydi. Beklenen oldu ve Apple’dan resmi bir açıklama geldi. Şirketin Finans Birimi Başkanı Luca Maestri, iPhone 12’nin gecikeceği söylentilerine yapmış olduğu açıklamayla son noktayı koydu. Maestri, 2020 yılının Eylül ayında tüketici beğenisine sunmayı planladıkları iPhone 12’nin birkaç hafta gecikeceğini doğruladı. 

Apple’ın her yıl Eylül ayında düzenlediği etkinlikte şirket, yeni amiral gemisi iPhone’larını tanıtıyor. Ancak tüm dünyayı derinden sarsan koronavirüs pandemisinin teknoloji devi Apple’ı da etkilediği halihazırda zaten biliniyordu. Şirketin yapmış olduğu resmi açıklamaya göre, yeni iPhone 12 serisi planlanan tarihten birkaç hafta sonra raflardaki yerini alacak. 

Apple iPhone 12 gecikeceğini duyurdu

Apple’ın Finans Grubu Başkanı Luca Maestri’nin yapmış olduğu resmi açıklamayla, daha önce ortaya çıkan sızıntı haberlerin doğruluğu da göze çarptı. Maestri yapmış olduğu basın açıklamasında: “Bildiğiniz gibi, geçen yıl Eylül ayı sonlarında iPhone satmaya başladık. Bu yılsa, arzın birkaç hafta sonra hazır olmasını bekliyoruz.” ifadesini kurdu. 

Apple’dan yapılan resmi açıklama, teknoloji dünyasının ve hayranlarının merakla beklediği iPhone 12 serisinin, Eylül ayında değil Ekim ayında tüketici beğenisine sunulacağını bize bildiriyor. 

Apple, daha önce de iPhone’ları beklenenden geç piyasaya sürmüştü

Apple’ın yeni iPhone serisini beklenenden geç piyasaya sürmesi aslında ilk kez yaşanan bir olay değil. Şirket iPhone X ‘i Kasım, iPhone XR’ı ise Ekim ayında tüketiciyle buluşturmuştu. Ancak söz konusu gecikmelerin hiçbirini şirket aylar önce duyurma gereğinde bulunmamıştı. Yani Apple, tarihinde ilk kez yeni iPhone modellerinin beklenenden daha geç tanıtılacağını açıklamış oldu. 

İlginizi Çekebilir:

Apple, iPhone 12’deki Face ID’ye ‘Damar Tanıma’ Özelliği Getirebilir

Forbes Dünyanın En Değerli 100 Markasını Açıkladı: Zirvede Yine Apple Var

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz