iPhone 13 Ekran Samsung

Apple’ın 2021 yılı sonlarında görücüye çıkarması beklenen ‘iPhone 13’ serisinin, Samsung tarafından üretilen bir ekran ile kullanıcı beğenisine sunulabileceği iddia edildi. Konuyla ilgili iddialar ayrıca; seride yer alan ‘iPhone 13 Pro’ ve ‘iPhone 13 Pro Max’ın, ‘LTPO OLED’ ekran teknolojisini kullanacağına ve 120 Hz ekran tazeleme oranı sunacağına işaret etti.  

Apple’ın 2021 yılı sonlarında görücüye çıkarması beklenen iPhone 13’ serisinin, Samsung tarafından üretilen bir ekran ile kullanıcı beğenisine sunulacağı iddia edildi. Söz konusu iddia, Güney Kore merkezli medya kuruluşu ‘The Elec’ten geldi. ABD merkezli teknoloji devinin, iPhone 13’ serisinin iki modelindeki ekran teknolojisine ilişkin Samsung ile anlaşmaya vardığı dile getirildi. Aktarılan iddialara göre ‘iPhone 13’ serisi; ‘iPhone 13 Mini’, ‘iPhone 13’, ‘iPhone 13 Pro’ ve ‘iPhone 13 Pro Max’ olmak üzere toplamda 4 farklı model ile gelecek.  

Söz konusu modeller; sırasıyla 5.4 inç, 6.1 inç, 6.1 inç ve 6.7 inç ekran boyutuna sahip olacak. Şirket, seriyi 2021 yılının Eylül ayında görücüye çıkaracak. Samsung ise ‘iPhone 13’ modellerinin ekranında, tek tedarikçi pozisyonunda bulunacak. Seride kullanılacak olan 120 Hz ekran teknolojisinin tüm bileşenleri, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’dan temin edilecek. Serinin ‘Pro’ ve ‘Pro Max’ modellerinde, ‘OLED’ ekran yerine ‘LTPO OLED’ ekranlar kullanılacak. Bu paneller de benzer şekilde, 120 Hz ekran tazeleme oranı sunacak. Şirketin yetersiz ışıkta otomatik odaklama ve çekim süresini geliştirmeyi mümkün kılan ünlü ‘LiDAR’ sensörü de ‘iPhone 12’ ailesinden farklı olarak, serideki tüm modellerde yer alacak. 

‘LTPO OLED’ ekran teknolojisi, ‘Apple Watch’ akıllı saat modellerinde de kullanılıyordu 

Apple LTPO OLED Ekran

Diğer yandan; ‘LTPO OLED’ ekran teknolojisi, halihazırda ‘Apple Watch’ akıllı saat modellerinin ekranlarında da kullanılıyordu. Ekranın aktif olarak kullanılmaması durumunda yenileme hızını neredeyse sıfıra düşüren teknoloji, bu sayede önemli oranda güç tasarrufu sağlıyor ve cihazların pil ömrünü uzatıyordu.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, Samsung’a 950 Milyon Dolar Ceza Ödedi 

Aralarında Samsung ve Apple’ın da bulunduğu 1 milyardan fazla Wi-Fi cihazında, güvenlik açığı tespit edildi

Apple, Samsung’a olan bağımlılığını azaltacak adımlar atıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz