Happn Ücretli mi?

Daha önceki haberlerimizde, pandemi süreciyle birlikte arkadaşlık uygulamalarının ücretli kullanıcı sayısı azalsa da ücretsiz kullanımında büyük bir artış yaşandığından bahsetmiştik. Bu uygulamaların başında da Tinder geliyordu.  Tinder gibi adından söz ettiren bir diğer uygulama ise Happn. Bu nedenle, Tekno Safari editörleri olarak Happn uygulamasını sizler için inceledik ve adım adım anlattık. İşte; ‘Happn nedir’? ‘Happn nasıl kullanılır’? ‘Happn eşleşme’. ‘Happn hesabı askıya alma’. ‘Happn ücretli mi’?

Happn uygulamasının nasıl kullanılacağından bahsettiğimiz haberimizde tüm detaylara yer verdik. İşte; ‘Happn nedir’? ‘Happn nasıl kullanılır’? ‘Happn eşleşme’. ‘Happn hesabı askıya alma’. ‘Happn ücretli mi’? 

Happn Nedir?  

Happn Nasıl Kullanılır?

Happn, konumunuza göre yolunuzun kesiştiği kişilerle eşleşerek, yeni arkadaşlıklar edineceğiniz bir uygulamadır. İlginizi çeken kişilere beğeni göndererek mesajlaştığınız bu uygulamada, kullanıcılar konumunuzu değil yalnızca kesiştiğiniz noktaları görecektir. Peki; ‘Happn nasıl kullanılır’? ‘Happn eşleşme’. ‘Happn hesabı askıya alma’. ‘Happn ücretli mi’? 

Happn Nasıl Kullanılır? 

Happn Ücretli mi?

Happn uygulamasına Facebook, Google veya telefon numaranızı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Daha sonra kullanım koşullarını kabul etmeniz gerekiyor.  

Happn Ücretli mi?

Ardından uygulamanın cihazınıza erişim iznini onaylayabilirsiniz.  

Happn Ücretli mi?

Eğer bu erişim izinlerini onaylamak istemezseniz ‘ayarla’ yazan kutucuğa geliyorsunuz ve ‘reddet’ seçeneğine dokunuyorsunuz.  

Happn Ücretli mi?

Ardından sırasıyla isminizi yazıyor, doğum tarihinizi giriyor ve cinsiyetinizi belirtiyorsunuz. 

Happn Ücretli mi?

Bu adımlardan sonra Happn uygulamasına en az bir fotoğrafınızı ekliyorsunuz. Böylece Happn hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Happn Ücretli mi?

İlk olarak karşınıza ‘Happn’da ne arıyorsun?’ sorusu çıkacaktır. Burada seçenekler arasında ise ‘aşk ilişkisi, ciddiyet aramıyorum ve bekleyip görelim’ yer alıyor. Bunlardan birini seçebilir veya sağ üstte gördüğünüz ‘atla’ yazısına dokunarak ilerleyebilirsiniz. Yukarıdaki sorunun ardından boy bilginizi girebilirsiniz. Daha sonra uygulama sırasıyla ‘kas açısından nasılsın’, ‘ne tip bir aşçısın’, ‘ne tip bir tatil sana uyar’, ‘bu gece ne durumdasın’, ‘sigara hakkında ve çocuklar hakkındaki görüşünüz’ şeklinde sorular yöneltecektir. Bu soruların yer almasının sebebi; profilinizde size dair bazı bilgilerin yer almasıdır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu soruları cevaplamak istemiyorsanız atlayabiliyorsunuz. 

Happn Ücretli mi?

Konumunuza erişim iznini onaylamanız gerekiyor. Bu adımdan sonra uygulama konumunuzu paylaşmak isteyecektir. Çünkü; bu sayede yolunuzun kesiştiği Happn kullanıcılarını görebileceksiniz.  

Happn Eşleşme 

Happn Nasıl Kullanılır?

Konum paylaşma seçeneğini de onaylamanızın ardından fotoğrafta gördüğünüz gibi uygulama, yolunuzun kesiştiği kişileri arayacak ve bunları karşınıza çıkaraktır.  

Happn Ücretli mi?

Kesiştiğiniz kişilere sağ altta yer alan ifadeler aracılığıyla mesaj gönderebilir veya bu kişiye beğeni atabilirsiniz. 

Happn Nasıl Kullanılır?

Uygulamada bildirimler ifadesine dokunduğunuzda adından da anlaşılacağı gibi bildirimlere geliyorsunuz. Biri size sohbet isteği attığında buradan göreceksiniz. 

Happn Nasıl Kullanılır?

Fotoğrafta okla gösterdiğimiz ifadeye dokunduğunuzda ise kaç dakika önce kimlerle yakın noktalarda bulunduğunuza dair profiller yer alıyor.  

Happn Nasıl Kullanılır?

‘Mesajlar’ seçeneğine geldiğinizde size gelen mesajları göreceksiniz.  

Happn Nasıl Kullanılır?

Sağ altta gördüğünüz ‘profil’ ifadesine dokunduğunuzda tercihlerim, favorilerim, ayarlar seçeneklerini karşınıza çıkacak. 

Happn Nasıl Kullanılır?

‘Tercihlerim’ seçeneğine dokunduğunuzda uygulamaya giriş yaparken sorulan soruları kriterlerini belirle aracılığıyla düzenleyebilirsiniz. Bununla birlikte tanışmak istediğiniz cinsiyeti ve yaş aralığını belirliyorsunuz. Bir saat veya gün aralığı seçerek Happn uygulamasında görünmez olabiliyorsunuz. Görünmez olduğunuzda ise hiçbir Happn kullanıcısıyla yollarınız kesişmiyor. Aynı zamanda yaşınızı, çevrim içi durumunuzu ve mesafenizi gizleyebiliyorsunuz. 

Happn Nasıl Kullanılır?

‘Favorilerim’ seçeneğine geldiğinizde ise FlashNote, yani sohbet etme isteği göndererek favorilerinize aldığınız kişileri göreceksiniz.  

Happn Nasıl Kullanılır?

‘Ayarlar’ aracılığıyla mesaj, FlashNote, günlük özet, etkileşim ve bildirimleri aktif veya pasife alabiliyorsunuz. Instagram ve Facebook hesaplarınızı Happn uygulamasına bağlayabiliyorsunuz. Böylece yolunuzun kesiştiği kişiler bu hesaplarınızdan sizi ekleyebiliyor, takip edebiliyor.  

Happn Nasıl Kullanılır?

FlashNote yukarıda bahsettiğimiz gibi sohbet etme isteğini ifade ediyor. Eğer sizde bu kişiyle sohbet etmek istiyorsanız onaylıyor istemiyorsanız da reddet yazan kutucuğa dokunuyorsunuz.  

Happn Hesabı Askıya Alma 

Happn Nedir?

Happn hesabınızdan ayarlar seçeneği aracılığıyla oturumunuzu kapatabilirsiniz. Ayrıca, hesabınızı dondurmak için ‘hesabımı askıya al’ seçeneğine geliyorsunuz. Karışınıza çıkan ekrandan tekrar ‘hesabımı askıya al’ yazısına dokunuyorsunuz.  

Happn Nedir?

Hesabınızı neden askıya almak istediğinizi belirtiyor ve altta ‘evet, bitti’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz. Böylece Happn hesabınız donduruluyor. Tekrar açmak isterseniz de giriş yapmanız yeterli olacaktır.  

Happn Ücretli mi?  

Happn uygulamasını ister ücretsiz isterseniz Premium paket alarak ücretli kullanabilirsiniz. Premium aboneliğinin ücretsiz kullanımdan farkı, öncelikle reklamsız bir kullanım sunmasıdır. Ayrıca, günde kullanabileceğin 10 FlashNote ve beğeni atan kişilerin listesini görebiliyorsunuz. Premium paketle görünmez moda geçebiliyor, bir profili hızlı bir şekilde atlama durumunda geri alabiliyor, bir saatlik 5 görüntülü arama yapabiliyorsunuz. Tüm bu özellikleri kısıtlı kullanmak isterseniz de bahsettiğimiz gibi ücretsiz kullanabilirsiniz.  

Happn uygulamasının diğer arkadaşlık uygulamalarına kıyasla çok daha basit bir kullanıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Happn uygulamasını detaylı ve tüm özellikleriyle kullanmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Ücretsiz bir Happn’da kullanıcıya pek çok imkan tanıyor diyebiliriz.  

Happn uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Discovery’nin Ardından ‘Twozero Ventures’ da BluTV Yatırımcıları Arasına Katıldı!

Instagram CEO’su Adam Mosseri, TikTok ile İlgili Açıklama Yaptı!

NASA, Türkiye ile İlgili Şiddetli Kuraklık Uyarısında Bulundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz