Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S21 için uygun fiyatlı 5G desteği olmayan bir versiyon üreteceği belli oldu. Samsung ‘un Galaxy S21 4G ‘yi onayladığı aktarıldı.

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung, 14 Ocak’ta yeni amiral gemisi serisi Galaxy S21’i resmi olarak tanıttı. Şirket, yeni seride pek çok geliştirme ve değişiklikle tüketicilerin karşısına çıktı. Bu bağlamda önemli derecede tasarım farklılığına giden Samsung, Galaxy S21 Ultra modeline S Pen desteği getirerek olayları daha da hareketlendirmişti. Galaxy Note serilerinden alışık olduğumuz S Pen desteğini şirket ilerleyen dönemlerde farklı cihaz kategorileri için de getireceğini açıklamıştı. Özellikleri, donanımı ve kamerasıyla dikkat çeken yeni Galaxy S21 serisi, günümüz koşullarına uygun olarak 5G bağlantı desteğini de içeriyordu. Ancak ortaya çıkan yeni gelişmeler şirketin, 5G bağlantı desteği olmayan bir Galaxy S21 ‘i piyasaya süreceğini gösterdi.

Samsung’un 5G desteği olmadan üreteceği yeni Galaxy S21 bu bağlamda çok daha uygun fiyatlı olacak. Şirketin uygun fiyatlı olmasının yanı sıra yeni cihazını tıpkı Türkiye gibi 5G teknolojisine geçmeyen ülkelerde piyasaya sunması bekleniyor. 5G’siz gelecek yeni Galaxy S21, bu bağlamda 4G teknolojisi kullanacak.

Samsung’un yeni nesil bağlantı teknolojisini içermeyen akıllı telefonunun çıkacağını Bluetooth SIG kurumu onayladı.Bluetooth SIG’in veritabanında 5G altyapısının henüz kullanılmadığı ülkeler için tasarlanmış iki adet Galaxy S21 4G (SM-G990F ve SM-G990F_DS) modeli görüldü. Hatta kurum 4G ‘li Galaxy S21’in yakın zamanda çıkış yapacağını da açıkladı.

Samsung Galaxy S21 4G ‘nin çıkış tarihi belli değil

Samsung’un 5G bağlantısının gelmediği pazarlar için geliştirdiği ve daha uygun fiyatlı olması beklenen Galaxy S21 4G ‘nin yakın zamanda piyasaya sunulacağı belirtilse de tarih henüz açıklanmadı. Ancak yakın zamanda konuyla alakalı yeni bilgilerin gelmesi bekleniyor. Gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Samsung, Şarj Adaptörsüz Gelen ‘Galaxy S21’ Sonrası Kutu İçeriği ile İlgili Yeni Bir Açıklama Yaptı! 

Samsung ’un Yeni Amiral Gemisi Galaxy S21 Ultra Resmi Olarak Tanıtıldı!

Galaxy S21, S21 Plus ve S21 Ultra arasındaki farklar neler? Samsung Galaxy S21 serisine ilk bakış:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz