iPhone 12 Ön Sipariş

Apple, ‘Hi Speed’ etkinliğinde görücüye çıkardığı ‘iPhone 12’ serisi için ön sipariş tarihini ilk kez seçili ülkelerde eş zamanlı olarak ayarladı. 16 Ekim Cuma günü eş güdümlü evrensel zamana göre 12.00 olarak belirlenen tarihin, farklı ülkelerin yerel saatine göre değişiklik göstereceği ifade edildi.  

Apple, 13 Ekim Salı günü gerçekleştirdiği ‘Hi Speed’ etkinliğinde merakla beklenen ‘iPhone 12’ serisini görücüye çıkardı. Serinin fiyatlarıyla birlikte tanıtılmasının ardından ön sipariş ve satış tarihleri de birçok kullanıcı için merak konusu oldu. Yaşanan gelişmeler sonrası Apple, ‘iPhone 12’ serisi için ön sipariş tarihini ilk kez seçili ülkelerde eş zamanlı olarak ayarladı. ‘iPhone 12’ ve ‘iPhone 12 Pro’ için belirlenen tarih, 16 Ekim Cuma günü olurken şirket, ‘iPhone 12 Mini’ ve ‘iPhone 12 Pro Max’ın 6 Kasım Cuma günü ön siparişe açılacağına işaret etti.  

Belirlenen ülkelerdeki kullanıcıların, Apple online mağaza üzerinden telefonları aynı anda satın alabilecekleri belirtildi. ABD’li teknoloji devi; 16 Ekim Cuma günü eş güdümlü evrensel zamana göre belirlediği saatin, gece 12.00 olduğunu ifade etti. Söz konusu saatin, ülkelerin yerel saatlerinde değişiklik gösterebileceğinin altı çizildi.  

Türkiye özelinde, ‘iPhone 12’ serisinin ön sipariş tarihine ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı

iPhone 12 Ön Sipariş Türkiye

Aktarılan detaylara göre; Apple, daha önce ön sipariş tarihlerini ülkelerin yerel saatine göre belirliyordu. Bu nedenle farklı ülkelerdeki tüketiciler, kendi ülkelerinin yerel saatine göre gece yarısı ön siparişe açılan ürünleri satın alabiliyordu. Fakat bu saat, evrensel zamanda ülkelere göre değişiklik gösteriyordu. Yapılan yeni düzenlemede ise kullanıcılar, yerel saate göre farklı zamanlarda ürünleri satın alıyor olsalar da evrensel olarak aynı anda, ön siparişe katılabilecekleri ifade edildi.  

Diğer yandan; Türkiye özelinde, ‘iPhone 12’ serisinin ön sipariş tarihine ilişkin henüz herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Türkiye’nin de seçili ülkeler arasına katılması durumunda; Türk tüketicilerin, 16 Ekim Cuma günü saat 15.00 itibarıyla ön siparişe açılan ürünleri satın alabilecekleri belirtildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max Tanıtıldı

Hi Speed Etkinliği Sona Erdi: İşte iPhone 12 ve İphone 12 Mini

‘Hi Speed’ Etkinliği Öncesi, ‘iPhone 12’ Manyetik Kablosuz Şarj Aleti ile İlgili Detaylar Sızdırıldı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz