iPhone Manyetik Kablosuz Şarj
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Japon aksesuar markası ‘MPOW’, yayınladığı bir basın bülteninde iPhone manyetik kablosuz şarj aleti ile ilgili ilk detayları sızdırdı. Söz konusu şarj aletinin, ‘Hi Speed’ etkinliğinde tanıtılacak olan ‘iPhone 12’ ile uyumlu bir şekilde çalışması bekleniyor.  

Japon aksesuar markası ‘MPOW’, kısa bir süre önce yayınladığı bir basın bülteninde iPhone manyetik kablosuz şarj aleti ile ilgili ilk detayları sızdırdı. Şirket, söz konusu hamleyi ‘iPhone 12’ serisinin tanıtılacağı ‘Hi Speed’ etkinliğine yalnızca saatler kala yaptı. Diğer yandan; yeni iPhone’un kablosuz manyetik şarj desteğine sahip olacağı yönündeki dedikodular, uzun bir süredir teknoloji basınında dolaşıyordu. MPOW’un basın bülteninde resmi bir duyuru yapması sonrası, ‘iPhone 12’ serisinin manyetik kablosuz şarj aleti ile uyumlu bir şekilde çalışacağı da anlaşılmış oldu.  

Yayınlanan basın bülteninde; piyasaya sürülecek olan şarj aletinin, yeni iPhone’a yerleşik olarak gelen kablosuz şarj teknolojileriyle uyumlu bir şekilde çalışacağı belirtildi. Bununla birlikte bültende, şarj aletinin dahili parçaları ve nasıl çalıştığıyla ilgili detaylara da yer verildi. Şirket, şarj bobininin etrafında özel olarak işlenmiş halka şeklinde bir mıknatıs olduğuna ve ‘iPhone 12′ serisinde de benzer bir mekanizma bulunduğuna işaret etti. Bu mıknatısın, iPhone arkasındaki kablosuz şarj bölmesine kolayca kenetlendiği ve kullanıcıların, şarjı doğru bir şekilde konumlandırıp konumlandırmadıklarıyla ilgili endişe duymalarına gerek olmadığı dile getirildi.  

‘MPOW’, yeni iPhone kablosuz şarj ekipmanlarını Aralık ayında satışa sunacak

iPhone Kablosuz Şarj

Aktarılan diğer detaylara göre; yeni iPhone, şarj süresince kablosuz şarj aleti ile sıkıca kenetlenmiş durumda olacak. Böylelikle, şarj aleti ve şarj istasyonu arasında kayma olması ve bağlantının kopması durumunda yaşanabilecek telefonun şarj olmayı durdurması problemi ortadan kalkacak. ‘MPOW’, ‘iPhone 12′ serisi ile tanıtılan yeni şarj teknolojisini tüketici beğenisine sunan ilk şirketlerden biri olacak. Söz konusu teknoloji, kullanıcılara daha konforlu ve güvenli bir kablosuz şarj deneyimi yaşatacak. Apple, manyetik kablosuz şarj teknolojisini ‘Hi Speed’ etkinliğinde tanıtırsa ‘MPOW’, ‘iPhone’ kablosuz şarj ekipmanlarını Aralık ayında satışa sunacak.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

iPhone 12 Serisinin Fiyat ve Çıkış Tarihleri Sızdırıldı

iPhone 12’nin Touch ID’si Güç Butonuna Entegre Edilebilir

iPhone 12 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz