PUBG Mobile Şehrin Efsaneleri Turnuvası

Popüler mobil video-oyunu PUBG Mobile, tüm Türkiye’yi kapsayan 400 bin lira ödüllü yeni turnuvasını duyurdu. Aktarılan detaylara göre; 13 Ekim’de kayıtları açılacak olan ‘PUBG Mobile Şehrin Efsaneleri Turnuvası’, 18 Ekim tarihinde başlayacak. 

Popüler mobil video-oyunu PUBG Mobile, Türkiye’nin tamamını kapsayan 400 bin lira ödüllü yeni turnuvasını duyurdu. ‘PUBG Mobile Şehrin Efsaneleri Turnuvası’ adı verilen turnuva için kayıtların, 13 Ekim tarihinde açılacağı ifade edildi. Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesi ve bunlara ek olarak İstanbul, Ankara ve İzmir için yapılacak elemelere yaklaşık 5 bin takımın katılım sağlamasının beklendiği belirtildi. 

Aktarılan detaylara göre; herkesin katılabildiği turnuvaya kayıt yaptıran takımlar, önce 18 Ekim’de başlayacak bölge elemelerine katılım sağlayacak. Ardından şehirlerinin en iyisi olduğunu kanıtlayan takımlar, hem 400 bin liralık ödül havuzundan pay almak hem de şehrini temsil etmek için dört hafta sürecek kıran kırana bir mücadeleye girecek. 4 oyuncu ve 2 yedekten oluşan takımlar arasından elemeleri geçen 20 ekip, 29 Ekim ve 15 Kasım tarihleri arasında lig aşamasında mücadele edecek.  

Tamamen çevrim içi düzenlenecek olan turnuvanın finalleri; 20, 21 ve 22 Kasım’da gerçekleştirilecek. Lig aşamasını üstte bitiren 16 takım, final karşılaşmalarına katılma fırsatı yakalarken şehirlerini de en iyi şekilde temsil etmeye çalışacak. Soluk kesen bir tempoda oynanması beklenen finallerin sonunda, ‘Şehrin Efsaneleri Şampiyonu’ belirlenmiş olacak. Turnuva için espor organizatörlerinden ESL Türkiye, oyun tutkunlarıyla markaları bir araya getiren espor ajansı Next In Game ve dünyanın en popüler mobil oyunlarından PUBG Mobile’ birlikte çalışacak.  

‘PUBG Mobile Şehrin Efsaneleri’ etkinliğinin, 2021 yılında da düzenlenmesi bekleniyor

PUBG Mobile Şehrin Efsaneleri

Diğer yandan, toplam ödül havuzu 400 bin lira olarak belirlenen turnuvanın lig aşaması ve finalleri; PUBG Mobile Türkiye’nin Youtube, Facebook ve Twitch kanallarından yayınlanacak. Bu sene ilki gerçekleştirilecek olan ‘PUBG Mobile Şehrin Efsaneleri’ etkinliğinin, 2021’de de düzenlenmesi hedeflenecek. Oyun tutkunları; turnuvaya ilişkin detayları, haberleri ve yayınları sehrinefsaneleri.com’ adresinden ve PUBG Mobile resmi sosyal medya hesaplarından takip edebilecek.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

PUBG Mobile ‘Ağır Silah 2.0’ Modu Yayınlandı! 

K-Pop Grubu BLACKPINK, Albüm Tanıtımı İçin PUBG Mobile ile İş Birliği Yaptı! 

Hindistan Aralarında PUBG Mobile’ın da Bulunduğu Çin Merkezli 118 Uygulamayı Yasakladı

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz