Okuma Süresi
2 dakika
Apple’ın bir süredir üzerine çalıştığı ve meraklılarının heyecanla bekledikleri karma gerçeklik gözlüğü yakında tüketicilerle buluşabilir. Bloomberg yazarı Mark Gurman’ın haberine göre Apple, şirket için düzenlediği bir etkinlikte karma gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Yalnızca üst düzey şirket yöneticilerinin katılmış oldukları etkinlik Steve Jobs Sahnesi’nde gerçekleşti.
Apple, artırılmış gerçeklik ile sanal gerçekliğin bir araya getirildiği karma gerçeklik gözlüğünü, üst düzey yetkililer için düzenlediği bir etkinlikte tanıttı. Söz konusu gözlüğü heyecanla bekleyen meraklılar içinse şirket yetkilileri tahmini bir tarih vermeyi ihmal etmedi. Eğer herhangi bir aksilikle karşılaşılmazsa gözlük haziran ayında halka açık lansmanla tanıtıma çıkacak. İşte detaylar!

Şirket İçi Tanıtım Yapıldı

Apple’ın bir süredir sanal gerçeklik ve artırılmış gerçekliği bir araya getiren çalışması artık bir sır değil. Karma gözlük ismi verilen yeni teknoloji konusunda şirketten henüz resmi bir tarih verilmemiş olsa da, sektöre yakın isimlerin bu konuda bazı yorumları bulunuyor. Bloomberg yazarı Mark Gurman’ın paylaşmış olduğu bilgilere göre Apple, haziran ayında gerçekleştirilecek olan WWDC 2023 etkinliğinde gözlüğü resmen tanıtmayı planlıyor. Fakat şu anda Steve Jobs Sahnesi’nde yalnızca şirketin en üst düzey 100 yöneticisinin katıldığı etkinlikte gözlüğün şirket içi tanırımı yapılmış oldu.

Bu Yılki Sunum Farklı

2018 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirilen üst düzey yöneticilerine yönelik tanıtım bu yıl da gerçekleşti. Bu tanıtım ve sunumlar genellikle bir projenin devam ettirilebilmesi için gelinen aşamayı göstermeyi amaçlıyordu. Ancak Mark Gurman’a göre bu yıl yapılan karma gerçeklik gözlüğü tanıtımında başka konular da söz konusu. Örneğin 3.000 dolarlık aşırı yüksek fiyat, birkaç saatte bir değiştirilmesi gereken harici pil, test eden bazı kullanıcıların ‘rahatsız’ olarak ifade ettikleri tasarım ve sınırlı içerik bu sorunlardan bazıları. Öyle ki, elde edilen bilgilere göre bazı Apple yöneticileri, karma gerçeklik gözlüğünün ‘ilk çıktığında ilgi görmeyen’ bir ürün olacağını ‘mevcut Apple ürünlerinin yanında işe yaramaz gibi görüneceğine’ inanıyor. Ancak Apple’ın her zamanki gibi gösterişli bir tanıtımın yanı sıra birkaç ay içinde yayınlayacağı özellik ve içeriklerle karma gerçeklik gözlüğünde yine pazarın lideri olması da büyük bir ihtimal.
Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz