Yapay zeka teknolojisinde yaşanan ilerlemeler her geçen gün artan bir hızla devam ediyor. Ancak hemen hemen her sahada görmeye başladığımız yapay zeka teknolojileri henüz tam anlamıyla da mükemmel değil. Geçtiğimiz pazartesi günü ChatGPT’de yaşanan bir hata nedeniyle, ChatGPT Plus kullanıcılarının kredi kartı bilgileri sızdırılmış fakat ChatGPT tüm bilgilerin sızdırılmadığını söylemişti. Ama kullanıcı paylaşımları pek de bu yönde değil.
Son zamanların popüler yapay zeka çalışması olan ChatGPT, bu kez verilerin sızdırılmasına neden olması ile gündemde. Birçok kişinin oldukça büyük bir teknolojik yenilik olarak gördüğü ChatGPT, bu kez bazı kritik verilerin sızdırılmasına olanak tanıması ile gündemde. İşte detaylar!

Open AI’den İtiraf

Uzun zamandır hayatımızda birçok alanda destek aldığımız yapay zeka teknolojisi, iş ve sosyal yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda. Sohbet botlarında yaşanan inanılmaz gelişmelerin son örneği olan ChatGPT ise, hızla popülerleşmeye devam ediyor. Ancak son olarak Open AI, 20 Mart Pazartesi günü geçici olarak ChatGPT’yi kapatmıştı. Bunun nedeni ise kullanıcıların diğer kullanıcıların ChatGPT geçmişini görebilmelerine  olanak sağlayan bir hata idi. Ardından Open AI, 24 Mart Cuma bir blog yazısı yayınlayarak söz konusu hatanın giderildiğini söyleyerek durumu itiraf etmişti. Ancak her ne kadar Open AI tehlikenin geçmiş olduğunu ve büyük bir sıkıntı olmadığını açıklamış olsa da, söz konusu itirafın altında yine de bir sorun olduğu da anlaşılıyor.

Daha Fazlası Çalınmış Olabilir

Bu konu hakkında konuşan dijital pazarlama uzmanı Halil İbrahim Er, verileri ‘sızdırılan’ ChatGPT kullanıcılarının maddi bir riskle karşı karşıya olduklarını anlattı. Kredi kartı aracılığıyla yabancı bir firmanın çekim yapmaya çalıştığını söyleyen Halil İbrahim Er, açıklanandan daha fazla verinin çalınmış olabileceğini söylüyor. Konu hakkında Er ayrıca,

ChatGPT hacklendi. Bugün kredi kartım üzerinden yabancı bir firma tarafından çekim yapılmaya çalışıldı. Bankamı arayıp konu hakkında bilgi aldım. Kart bilgilerinizi değiştirin yada kartınızın internet alışverişini kapatın. Konu hakkında mail atılmış fakat bence sandıklarından çok daha fazla bilgimiz gitti.. En kısa zamanda kart iptal, yeni kart talebi vereceğim” dedi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz