Okuma Süresi
1 dakika

Business Insider’ın haberine göre Apple’ın başı yine bir patent ile dertte. Üstelik yılbaşı öncesi yüksek adetli satış yapacağı sırada vitrinden en çok satılacak ürünlerinden ikisini kaldırmak zorunda kalabilir.

Business Insider’dan Haley Tenore‘nin haberine göre, şirketin popüler akıllı saatinin en yeni versiyonları olan Apple Watch Series 9 serisi ve Apple Watch Ultra 2, bu hafta Apple’ın online mağazasından (21 Aralık) ve Apple Store’lardan (24 Aralık) kaldırılacak.

Bunun nedeni, Uluslararası Ticaret Komisyonu’nun saatlerin kan oksijen takibi kullanımının sağlık teknolojisi şirketi Masimo’ya ait bir patenti ihlal ettiği yönündeki kararından kaynaklanıyor.

Elbette Apple tamamen havlu atmış değil. BI’dan Steven Tweedie ve Haley’e göre, Apple mühendislerinin yasaktan kaçınmak için son dakikada patenti ihlal etmekten kaçınacak bir geçici çözüm geliştirmek için çabaladıkları bildiriliyor. En basit haliyle, bu bir yazılım güncellemesini içerecek. Ancak Masimo, saatlerin fiziksel donanımını değiştirmenin gerekli olduğunu ve bunun çok daha büyük bir adım olacağını savunuyor.

Başkan Joe Biden‘ın regülatörün kararını veto ettiği bir Beyaz Saray müdahalesi potansiyeli de var. Ancak bu, Başkan’ın sadece iki Amerikan şirketi arasında taraf seçmesi değil, aynı zamanda kendi yönetimi altında inceleme sözü verdiği teknoloji devlerinden birini kayırması anlamına gelecek.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz