BtcTurk Kripto Para Açıklaması

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, kısa bir süre önce Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan kripto para açıklaması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bakanlığın yaptığı açıklamayı olumlu bulduklarını belirten Güneri, açıklamasında regülasyonu desteklediklerine işaret etti.  

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, kısa bir süre önce Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan kripto para açıklaması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bakanlığın yaptığı açıklamayı olumlu bulduklarını belirten Güneri, olası bir regülasyonu desteklediklerine işaret etti. Açıklamada, “BtcTurk olarak kurulduğumuz günden bu yana bir düzenlemeye tabi gibi çalışmayı sorumluluğumuz olarak gördük. Uluslararası ve ulusal finans kurumlarının küresel olarak kabul görmüş çalışma prensipleri çerçevesinde, kullanıcı ve paydaşlarımıza şeffaf, hızlı ve güvenli bir şekilde kripto paralara erişim sağlıyoruz. Uzun yıllar düzenlenmiş finansal hizmetler alanında ve/veya düzenleyici kurumlarda çalışmış tecrübeli ekibimizle regülasyonlara yıllardır hazır durumdayız. Ekibimiz, altyapımız ve geçen 8 yıl içerisinde biriktirdiğimiz tecrübemizle Türkiye ekonomisinin dijitalleşmesine ve İstanbul Finans Merkezi’nin stratejisine katma değer sağlayacak kripto para sektöründe yapılacak düzenlemeler, Türkiye’nin bu sektörde önemli oyunculardan biri olmasını sağlayacaktır. Bu doğrultuda yapılan çalışmaları takdirle karşılıyor ve destekliyoruz” ifadelerine yer verildi. 

Diğer yandan; Hazine ve Maliye Bakanlığı, 1 Mart tarihinde yapılan basın açıklamasında dünya genelinde oluşan kaygıları paylaştıklarına ve konuya ilişkin çalışmaların sürdürüldüğüne işaret etmişti. Bakanlık ayrıca; kripto para gündemi ile ilgili Merkez Bankası, BDDK (Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu), SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) ve ilgili diğer kurumlarla iş birliği içinde çalıştıklarının da altını çizmişti.  

İşte Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan kripto para açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Kripto Para Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan kripto para açıklaması şu şekilde:  

“Kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan kaygıları biz de paylaşıyoruz. Konuya ilişkin gelişmeler ve ülkemizdeki durum, Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Bu çerçevede Bakan Yardımcımız başkanlığında; Merkez Bankası, BDDK, SPK ve ilgili diğer kurumlarla işbirliği halinde çalışmalar yürütülmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Kripto Para Açıklaması! 

Kripto Para Şikayetleri Yüzde 8 Bin Artış Gösterdi!

Türkiye, Avrupa’da En Çok Kripto Para Kullanılan Ülke Oldu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz