Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Elon Musk ’ın Dogecoin ile ilgili yaptığı paylaşımlar için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun inceleme başlattığı iddia ediliyor. Aktarılanlara göre, Musk’ın Dogecoin paylaşımları manipülasyon iddiasıyla incelenecek. 

Elon Musk’ın Bitcoin hakkında yaptığı paylaşımlar sebebiyle kripto paraya rekor kırdırmasının ve Twitter biyografisine #bitcoin yazıp kripto para piyasasını hareketlendirmesinin ardından, Musk ilk başta şaka amaçlı üretilen Dogecoin ile alakalı paylaşımlar yaparak Dogecoin’in tarihi rekorlar kırmasına olanak tanımıştı. Hakkında sürekli paylaşım yaptığı kripto para Dogecoin’i yükselten Musk için yeni gelişmeler var.

Sektöre yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre, Elon Musk sayesinde hareketlenmeler yaşayan Dogecoin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun gözünden kaçmadı. Bu bağlamda Musk’ın paylaşımlarının SEC tarafından incelemeye tabi tutulacağı belirtildi. 

Elon Musk ‘ın Dogecoin tweetleri SEC tarafından incelenecek

ABD merkezli kaynakların aktardıklarına göre, sık sık paylaşımlarında Dogecoin’i yücelten Musk, piyasada kripto paranın ciddi bir şekilde yükselmesine veya hareketlenmesine olanak tanıyor. Bu bağlamda artık iyice sıklaşan Musk’ın Dogecoin paylaşımları kripto paranın 30 kat değerlenmesine imkan tanımıştı. Piyasaları manipüle ettiği ithamıyla başının derde girdiği Tesla ve SpaceX CEO’su Musk daha önce de benzer sebeplerle olay yaratmıştı. 

Attığı tweetlerle ve yaptığı paylaşımlarla sadece kripto para piyasasında dalgalanmalar yaşatmayan Musk daha önce ise otonom ve elektrikli araç şirketi Tesla’nın hisseleri hakkında 2018 yılında açıklamalar yapmıştı. Bu sebepten ötürü yine SEC’e takılan Musk, CEO’luk görevinden bir süre uzaklaşmıştı. Bunun yanı sıra 2019 yılının Nisan ayında Twitter’da yaptığı paylaşımlar sebebiyle dikkatleri üzerine toplayan Musk, katıldığı 60 Minutes isimli bir programda ise SEC’e saygı duymadığını belirtmişti. 

SEC’in gözü kripto para sektöründe

SEC ise 2020’den bu yana yatırımcılarının yüzünü güldüren ve rekor kırmaya devam kripto paraları daha önce kıskacına almıştı. Bu noktada daha önce aralık ayında Ripple’ın üreticisi olan Ripple Labs’ı mahkemeye vermişti. 

Bakalım Elon Musk’ın paylaşımları sebebiyle yükselişe geçen ve kendi tarihi rekorunu kıran Dogecoin’in geleceğinde neler olacak. Söz konusu iddiaların ortaya çıkmasından bu yana yüzde 8’lik bir düşüş yaşayan kripto paranın gelişmelerini sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımı!

Elon Musk’ın Yeni Tweet’i Dogecoin’e Tüm Zamanların Rekorunu Kırdırdı

Tesla, Bitcoin Yatırımıyla Otomobil Satışlarından Daha Fazla Gelir Elde Etti

Sohbet Robotları, 3D Yazıcılar, Genom Bilimi | Haftalık Teknoloji Programı #6:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz