Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Ünlü Apple analistine göre Apple daha önceden iptal ettiği SE 4’le ilgili yeniden çalışmaya başladı.
Apple hakkında yaptığı analizleriyle dünya çapında tanınan ünlü analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın daha önceden iptal ettiği iPhone SE 4 modeli ile ilgili yeniden çalışma yapıyor. Apple’ın SE 4 modeli ile ilgili yeni bilgilere ulaştığını söyleyen Ming-Chi Kuo, iPhone SE 4’ün bir OLED ekran ve Qualcomm yerine Apple tarafından tasarlanan 5G destekli işlemci ile birlikte gelebileceğini söyledi. İşte detaylar!

Apple Hakkında İlginç İddia

Çoğu kez Apple hakkında yapmış olduğu analiz ve öngörülerle tanınan analistlerden Ming-Chi Kuo, son olarak yaptığı bir değerlendirmede Apple’ın yeni nesil iPhone SE üzerinde çalıştığını iddia etti. Bilindiği gibi Apple’ın en başarılı serilerinden birisi olan SE serisi, gerek farklı kullanıcıları tatmin eden ortak özellikleri ile gerekse de uygun fiyatı ile oldukça beğenilmişti. Ülkemizde de fiyat skalası nedeniyle geniş bir portföye sahip olan telefonların üretimi ise iddia edildiğine göre kaldırılmıştı. Ancak bu duruma üzülen kullanıcılar için yeni ve sevindirici bir haber daha var. Ünlü analist Ming-Chi Ku’ya göre Apple 2024 yılında yeni SE modelini piyasaya sürebilir. Hatta önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan bu modelin diğer modellere nazaran çok daha gelişmiş teknolojilere sahip olabileceğini de iddialarına ekliyor.

OLED Ekran, 5G DEstekli İşlemci ve Type C Giriş

Ming-Chi Kuo, bazı kaynakların geçtiğimiz ay SE serisinin üretiminin rafa kaldırıldığı bilgisini verdiklerini ancak Apple’ın tam tersine SE serisi için yeniden hazırlığa başladığını söyledi. Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, elde ettiği bilgiyi Apple’ın tedarik zincirinde görev alan kişilere dayandıran Kuo, SE 4 modelinin OLED ekran ve 5G destekli bir işlemciyle piyasaya sürülebileceğini iddia etti. Ayrıca iPhone X ile hemen hemen aynı kasa yapısına ve ilk Type C girişine sahip olabileceğini de ekledi. Kuo’ya göre Apple, iPhone SE 4 ile ilk Type C girişine sahip telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor olabilir. Böylelikle SE 4 sahipleri gelecekte Type C girişli yeni iPhone’lara hızlı ve kolay bir şekilde geçebilirler.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz