samsung odyssey neo g8

Samsung bugün üç yeni model monitörün duyurusunu yaptı. Aralarında Dünya’da ilk sıfatını taşıyan Samsung Odyssey Neo G8 de var. Detaylar haberimizde.

Samsung bugün 2022 yılı için monitör serisinin üç yeni modelini duyurdu. Bu modellerin resmi olarak da 5-7 Ocak tarihlerinde Las Vegas’ta  düzenlenecek CES 2022 fuarında tanıtılması planlanıyor.

Bu yeni monitörlerden ilki Samsung Odyssey Neo G8. Bu monitör dünyanın ilk 4K 240Hz paneline sahip olma özelliğini taşıyor. 32 inç boyutuna sahip monitör ayrıca 1000R kavis ve Quantum Mini LED arkadan aydınlatma teknolojisine de sahip.

samsung odyssey neo g8

Mini LED arkadan aydınlatma sisteminde kullanılan LED’ler, geleneksel LED’lerin kırkta biri büyüklüğünde. Samsung’un Quantum Matrix ve Quantum HDR 2000 teknolojileri ile ekran, 4096 kademeli arka ışık ayarıyla HDR içeriğinde 2000 nit’e kadar en yüksek parlaklık değerine ulaşabiliyor.

Monitör ayrıca iki adet HDMI 2.1 bağlantı noktasına ve bir adet DisplayPort 1.4 bağlantı noktasına sahip. Auto Source Switch+ özelliği, bağlı bir cihaz açıldığında görüntü kaynağını otomatik olarak değiştirebiliyor. CoreSync özelliği, monitörün arkasındaki RGB aydınlatmayı ekrandaki içeriğe uyacak şekilde ayarlıyor.

Diğer Modeller

samsung smart monitor m8

Duyurulan diğer iki modelden ilki, Smart Monitor M8, yerleşik Google Duo uygulamasıyla çalışabilen bir web kamerasına sahip. Monitör ayrıca online yayın servisleri için uygulamalarla önyüklü olarak geliyor. Böylece monitörü bir kaynak cihaza bağlamaksızın  akıllı TV olarak kullanabilmek mümkün hale geliyor. Ultra HD yani 4K çözünürlüğe sahip 32 inçlik monitör ayrıca Samsung TV’lerdekine benzer bir kablosuz uzaktan kumandaya sahip.

samsung s8

Sonuncu monitör ise içerik üreticiler için tasarlanmış Samsung S8. Bu monitör de UHD çözünürlüğe sahip. 32 inç ve 27 inç boyutlarında satın alınabiliyor. Dünya’nın Underwriters Laboratories tarafından Glare-Free(parlamayan) olarak onaylanan ilk monitörüdür.

Samsung S8, DCI-P3 renk gamutunun %98’ini gösterebiliyor ve kablolu LAN desteği sunuyor. 32 inç modeli VESA DisplayHDR 600 sertifikasına sahip.Ayrıca arkasında yer alan  USB-C bağlantısı ile pass trough desteği sunuyor. Böylece destekleyen dizüstü bilgisayarlara bağlandığı zaman görüntü ve ses sinyali alabilirken, internet ve 90W güç paylaşımı yapabiliyor.

Monitörlerin CES 2022 fuarında tanıtılması ve 2022 yılının ilk yarısında satışa çıkması bekleniyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

İlginizi çekebilir:

Huawei, kendine ait yonga fabrikası kuruyor

Elon Musk, Tesla Bot ‘un kişilik sahibi olabileceğini paylaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz