Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
ABD’li teknoloji devi Apple, yenilikçi ürünleri ile her geçen gün yeni bir sınırı daha zorlamaya devam ediyor. Son zamanlarda ardı ardına aldığı patentlerle de gündeme gelen şirket, ayrıca karma gerçeklik gözlüğüne dair ortaya çıkan iddialarla da sürekli gündemde. Söz konusu tartışmalı gözlüğün kısa bir süre içerisinde tanıtıma çıkıp çıkmayacağı merak konusu.
Teknoloji sektörünün önemli isimlerinden birisi olan Apple, daha çıkmadan teknoloji sektöründe merakla beklenen karma gerçeklik gözlüğü ile yeniden gündemde. En son üst düzey yöneticilere tanıtımı yapılan gözlüğün özellikle WWDC 2023’te tanıtıma çıkıp çıkmayacağı konusunda birçok iddia var. Ama önemli Apple konusunda önemli iddiaları olan Apple analisti Ming-Chi Kuo bu konuda pek parlak düşünmüyor. Kuo’ya göre Apple, karma gerçeklik gözlüğünün seri üretimini yeniden erteledi. İşte detaylar!

WWDC’de Gösterilmeyebilir!

Apple’ın yeni ürünlerini tanıtıma sunacağı bir etkinlik olan Worldwide Developer Conference 2023, bu yıl da Haziran ayında gerçekleşecek. Şirket dün yaptığı bir açıklamayla geliştirici konferansı WWDC 2023’ün 5-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirileceğini duyurdu. Konferansta, iOS 17’den 15 inç ekranlı MacBook Air ve MacBook Pro’ya kadar birçok yeni ürünün tanıtıma çıkması bekleniyor. Teknoloji meraklılarının heyecanla bekledikleri etkinlikte Apple’ın karma gerçeklik gözlüğünü tanıtıma çıkarıp çıkarmayacağı konusunda ise bugüne kadar birçok iddia ortaya atıldı. Ancak Apple konusunda yapmış olduğu analizlerle tanınan ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, karma gerçeklik gözlüğünün seri üretimini yine erteledi. Hatta Kuo bu iddiasına cihazın WWDC 2023’te gösterilmeyebileceğini de ekledi.

Seri Üretime Geçilecek mi?

Geçtiğimiz günlerde üst düzey yetkililere tanıtılan ve cihaz hakkında değerlendirmelerin yapıldığı etkinlikten çıkan sonuçlar net bir şekilde paylaşılmadı. Ancak Kuo’nun bugün paylaşmış olduğu tweet’e bakıldığında Apple, karma gerçeklik başlığının seri üretimini bir kez daha ertelemiş durumda. Ve tabii ki hal böyle olunca da, heyecanla beklenen gözlüğün haziran ayında yapılacak olan WWDC 2023 konferansında görünmesi beklenmiyor. Hatta ünlü analist Kuo, cihazın bir iPhone etkisi yaratıp yaratmayacağı konusunda da olumlu bir bakış açısına sahip olmadığını söylüyor. Bu konuda Apple’ın da bazı endişelerine değinen Kuo, özellikle ekonomik gerileme, yüksek fiyat, başlığın ağırlığı gibi unsurların cihaz için olumsuz nitelikte olduğuna işaret ediyor.
Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz