Son dönemlerde tekrar popüler olan Minecraft’aFloo Network’ten bir Harry Potter modu geliyor.

Son dönemde RTX teknolojisi ile harika görüntüler sağlayan yılların oyunu Minecraft’a yeni bir Harry Potter modu geliyor. Büyük bir hayran kitlesine ve kendi evrenine sahip olan Harry Potter için, hayranlarını tatmin eden bir oyun henüz çıkamadı. Son dönemde mobil oyunlar ile şansını deneyen Harry Potter dünyası yine hayranlarını memnun edebilen bir oyun yapamamış ve karışık yorumlarla karşılaşmıştı. Şimdi ise Minecraft’a modlar geliştiren Floo Network ekibi, 4 yıllık geliştirme sürecinden sonra yeni Harry Potter modları için bir tanıtım videosu yayınladılar. 

Floo Network ekibi geliştirdikleri mod için filmleri tekrar tekrar analiz ettiklerini hatta ziyaret edebildikleri set ve tema parklardan veriler topladıklarını, bu şekilde modlarında bulunan makanların tasarımında çok daha detaylı çalıştıklarını söylediler.  

Yeni çıkacak olan Harry Potter modunda sadece mekanlar olmayacak. Harry Potter dünyasından etkileşime girebildiğimiz nesneler ve görevler olacak, bu sayede başlı başına bir oyun gibi olacak. Belki, Harry Potter hayranlarını sonunda tatmin edebilecek oyun Floo Network’ün hazırladığı Minecraft modudur 

Floo Network’ün hazırladığı tanıtım videosu: 

Tesla’nın Cybertruck’ı Minecraft’a mod olarak eklendi