Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Apple, yıllardır bir sanal gerçeklik gözlüğünün üzerinde çalışıyor. Gündemde bununla ilgili yeni bir gelişme var. Bloomger’den Mark Gurman, sanal gerçeklik gözlüğünün fiyatı hakkında şaşırtıcı bir çıkış yaptı.

Apple, uzun süredir yeni bir ürünü olan sanal gerçeklik gözlüğü ile gündemde. Yıllardır konuşulan ürün hakkında şu ana kadar hiçbir somut gelişme yaşanmamış olsa da sektör kaynaklarına göre bu oldukça olağan gözüküyor. Apple’ın söz konusu ekipmanını 2023 yılında piyasaya süreceği düşünülüyor.

Gelen son haberler ile ürün hakkında hem teknik detay hem fiyat bilgisi veriliyor. Haberlerin kaynağı ise Apple ile ilgili sızdırdığı bilgilerle tanınan Bloomberg çalışanı Mark Gurman. Ortaya atılan habere göre Apple, ciddi anlamda pahalı bir sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyor. Teknik özellikleri değerlendirildiğinde ortaya atılan fiyatı sonuna kadar hak ettiği değerlendirmeler arasında yer alıyor.

İddia Edilen Satış Fiyatı: 3.000 Dolar

Mark Gurman tarafından ortaya atılan iddiaya göre, Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğünü satın almak isteyen bir kişinin, 2.000 ila 3.000 dolar arasında ciddi bir rakamı gözden çıkarması gerekiyor. Bu fiyat her ne kadar çok yüksek gibi gözükse de ortaya atılan iddiaya göre bu gözlük, bir MacBook’un göze takılan versiyonu olacak.

M2 İşlemci ve 10’dan Fazla Kamera İle Gelecek

Gözlük hakkındaki detaylar ise gözlükte Mac bilgisayara da güç veren M2 işlemcinin kullanılacağı, 10’dan fazla kamera ile donatılacağı ve sektörün en iyisi olacak bir ekranla karşımıza geleceği yönünde.

Açıkçası bu fiyat çok da şaşırtıcı ve beklenmeyen bir ücret değildi. Çünkü bu konuyla ilgili deneyimli Apple analisti Ming-Chi Kuo’da açıklamalarda bulunmuştu. Yaklaşık birkaç ay önce açıklama yapan Kuuo’ya göre Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğü 2.000 ila 2.500 dolar aralığında satışa sunulacaktı. Gelen son bilgiyle gözlüğün önümüzdeki yıl itibarıyla satışa sunulacağı ve yıllık sevkiyat oranının 700 bin ila 800 bin arasında olacağı göz önünde bulundurulduğunda iddia edilen rakam oldukça mantıklı görünüyor.

Apple’ın yeni ürünü sanal gerçeklik gözlüğü hakkında siz neler düşünüyorsunuz? İddia edilen 2.000 ila 3.000 dolar arasındaki ücret sizce fazla mı?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz