Okuma Süresi
1 dakika

8 ülkede faaliyet gösteren ve Türkiye’nin hizmet alanında en büyük platformu olan Armut, 2021 yılında %111 büyüme elde etti. Küresel markası HomeRun ile yurt dışında iş hacmini 4 katına çıkaran Armut, özellikle İngiltere’de hızla büyüyor.

Kendi alanında Türkiye’nin en büyük online platformu olan Armut, 2021 yılında büyüyüşünü devam ettirdi. Armut, 2021 yılında %111 büyümeyi başardı. 2021 yılında odağına aldığı yurt dışı operasyonlarını yürüttüğü HomeRun markasıyla da iş hacmini bir önceki seneye kıyasla 4 katına çıkardı. HomeRun hizmet verenlerinin sayısı yüzde 41 artarken verilen farklı hizmetlerin sayısı ise yüzde 39 arttı.

armut-2021-buyume-teknosafari

Armut Kurucu Ortağı Erol Değim, konu hakkında “Özellikle Polonya, Çekya ve Macaristan’a baktığımızda 2021 taleplerimiz bir önceki yılın 5 katına ulaştı. İngiltere‘deki talep büyümesi ise yüzde 200 seviyesinde oldu. Türkiye’de ve global ölçekteki büyüme oranımızın aynı başarı ivmesi ile devam etmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki yıllarda da bu büyümeyi devam ettirerek Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde pazar liderliğini hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Değim, Armut ile paralel büyüyen genç bir ekibe sahip olduklarını ve 8 farklı ülkeden çalışanları olduğunu belirterek, “Yarattığımız çeşitlilik, stratejimizi oluştururken çok geniş bir yelpazeden bakmamızı sağlıyor. Ekibimizi büyütürken tüm rollerde eşit ve kapsatıcı bir bakış açısıyla işe alım yaptığımız için kadın yönetici oranımız da Türkiye standartlarının çok üzerinde seyrediyor. Üst düzey kadın yönetici oranımız yüzde 62 civarında olduğunu belirtmek isterim.” şeklinde konuşmasına devam etti.

İlginizi Çekebilir:

Yüzüklerin Efendisi dizisi ismi ve tanıtım videosu yayınlandı

Horizon Forbidden West hikaye fragmanı yayınlandı

YouTube Premium için yıllık abonelik seçeneği geldi

Crypto Browser Project Beta sürümü yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz