İncehesap.com kendi markalarıyla büyümesini sürdürecek

İncehesap.com Kurucu Ortağı Nurettin Erzen ile bir araya geldik ve markanın 2021 performansını değerlendirerek 2022 hedeflerini konuştuk. Elektronik kategorsinde binlerce ürünü tüketiciyle buluşturan şirket, kısa süre önce piyasaya sürdüğü kendi markalarına yatırımlarını artırmayı ve bu alanda ihracatçı konumuna gelerek büyümesini sürdürmeyi hedefliyor. Şirketin yatırımları ve gelecek planları hakkında detaylar yazımızda…

Elektronik ürün kategorisinde tüketicilere uygun fiyat, kaliteli hizmet yaklaşımıyla binlerce ürünü sunan incehesap.com, e-ticaretin en büyük tematik platformlarından biri. 2008 yılından bu yana bilgisayar, telefon, oyuncu ekipmanları, giyilebilir teknolojiler gibi ürün gruplarında milyonlarca ürünü tüketiciyle buluşturan şirket, büyümesini kendi markalarıyla taçlandırmayı planlıyor.

Şirketin Kurucu Ortağı Nurettin Erzen, son iki yılın yatırım ve büyüme yılı olduğuna dikkat çekiyor ve kendi markaları ile sektörde büyümeyi sürdüreceklerini söylüyor.

incehesap nurettin erzen

“Büyüme yolculuğumuzda kendi markamızı da pazara sunarak sektörün gelişiminde rol oynamayı planlıyoruz. Bu markaları yurt dışına da ihraç etmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde hedefimiz ihracatımızı Amerika, Avrupa ve MENA pazarlarına da genişletmek. Öncelikli olaraksa ABD pazarına açılmayı planlıyoruz. Tüm bu faaliyetlerimizin yanı sıra çeşitli gaming aktiviteleri ve sponsorluklarla da sektörün dünya seviyesine taşınması için çaba gösteriyoruz.”

Şirketin piyasaya sürdüğü robot süpürge markası Robotuya ve gaming teknolojileri markası Game Power incehesap.com’un tüketiciyle buluşturduğu iki marka. Erzen her iki marka için yatırımların ve ürün geliştirme çalışmalarının sürdüğünü, kısa süre içinde yeni ürünlerin tüketiciyle buluşacağını açıkladı. Her biri sektörde iddialı iş ortaklarıyla üretilen ürünler, erişilebilir fiyatlarla verim vadeden fiyat performans ürünleri olarak öne çıkıyor. Erzen ayrıca isim vermese de yeni markalar için distribütörlük çalışmalarının olduğu sinyalini de veriyor.

Şirketin pandemi döneminde hızlı bir şekilde operasyonlarını güncellediği ve tüketicinin artan talebine yanıt verdiğini ifade eden Nurettin Erzen, bu dönemde hizmet kalitesini artırmak amacıyla yatırımların da arttığını ifade ediyor. Şirket 2020 yılının ikinci yarısında yeni üssüne taşındı. Tüm ekipleri ve operasyon merkezini 7.500 m2’lik yeni binasına taşıyan şirket, hızlı ve sağlıklı bir süreç yönetimiyle müşteri memnuniyetini artırmayı hedefliyor.

2022 yaklaşımını da paylaşan Erzen, “Temel olarak, hizmet kalitemizi arttırma, müşterilerimize eşsiz ve kaliteli e-ticaret deneyimi sunma konusunda iyileştirmeler yaparak  satış-ciro anlamında başarımızı arttırmayı hedefliyoruz. Bu alanlarda başarımızı arttıracak çalışmalara odaklanacağız.” diyor.

“Telefon Satışları %70 Arttı”

2020 yılında hayatımıza giren yeniliklerin 2021’de pekiştiğine değinen incehesap.com Kurucu Ortağı Nurettin Erzen, “Bugünün dünya düzeni sağlık önlemlerinin yanı sıra, uzaktan erişim ve temassız işlemler gibi dijital dünyanın getirileri üzerine kurulmuş durumda.  Çalışanlar, özellikle bu dönemde ofisteki çalışma ortamının benzerini sağlamak ve işlerini daha rahat yapmak amacıyla video konferanslar için webcam, dizüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar soğutucu, yazıcılar ve bilgisayar bileşenleri gibi belirli teknolojik ürünlere talep gösteriyor.” dedi.

robotuya robolaser robot süpürge

Yoğun ilgi gösterilen ürünlere ilişkin bazı verileri paylaşan Nurettin Erzen, “Geride bıraktığımız senede, birçok insanın teknolojiye ayak uydurduğu ve gelişmiş özelliklere sahip akıllı saatlerin revaçta olduğunu söyleyebiliriz. Böylelikle, giyilebilir teknoloji ürünlerinde 5 katlık bir artış oldu. Bunun yanı sıra, robot süpürge satışlarında 3,6 katlık bir artış oldu. Bu alanda stratejik bir yatırım yaparak, 2021 yılı içinde “Robotuya” markasının resmi distribütörlüğünü aldık. Cep telefonu satışlarımızda %70’lik bir artış gözlemledik. Daha uzun pil ömrü olan ve daha yüksek performans sunan cep telefonlarına büyük bir ilgi oldu.”

2022’de bilgisayar ve bilgisayar bileşenlerine olan ilginin süreceğini öngören Erzen, uzaktan çalışma ve eğitim sürdüğü sürece bu kategorilere olan ilginin süreceğini ifade ediyor.

game power incehesap

Oyun kategorisinin bir diğer büyüyen alan olduğuna değinen Erzen,  “Oyuncu koltuğu satışlarımızda %90’lık bir artış yakaladık. Yıl içerisinde, 200 binden fazla bilgisayar bileşenini müşterilerimizle buluşturduk. Benzer şekilde, 100 binden fazla oyuncu ekipmanı satışını başarıyla tamamladık.” dedi.

“Çevreye Duyarlı Çözümlerimizle Ödüllendirildik”

İncehesap.com’un kurulduğu günden bu yana sürdürülebilirlik alanında çalışmalar yaptığına değinen Nurettin Erzen, şirketin CX Awards Turkey tarafından düzenlenen CX Awards Turkey Müşteri Deneyimi Ödülleri organizasyonunda incehesap.com’un “Lojistik Operasyonlarının Bilinçli ve Çevreye Duyarlı Bir Bakış Açısıyla Dijital Dönüşümü” başlıklı projeyle “Yeşil Ayak İzim” kategorisinde “İyi Fikir” ödülüne layık görüldüğünü söylüyor.

“Bu alanda yaptığımız stratejik hamleleri, yenilikçi ve çevreye duyarlı bir bakış açısıyla ele aldık. Bu bakış açımızın ortaya koyduğu başarıların, böylesi önemli bir kurum tarafından takdir görmesi bizi ziyadesiyle memnun etti. Bundan sonraki süreçte atacağımız adımların da benzer doğrultuda olması yönünde bizleri teşvik ediyor.”

Şirketin atık yönetimi ve geri dönüşüm politikası hakkında bilgi veren Erzen, “Ambalaj makinası projemiz ile atık kolileri, koli içi ambalaj malzemesine çevirerek atık ürünlerin faydalı bir modelde yeniden kullanılmasını sağlıyoruz. Buna ek olarak, ürün boyutuna uygun kolinin standartlaştırılması, poşet kullanımının azaltılması gibi fonksiyonel değişimleri hayata geçirdik. Bu yatırımlar sayesinde, hem işle ilgili verimsiz süreçleri iyileştirdik hem de çevreye duyarlı çözümlere ulaştık. Bunun yanı sıra; lojistik depoda yapılan değişikliklerle; elektrik ve su kullanımını da planlı bir şekilde azalttık.” diyerek sürdürülebilirlik yaklaşımı hakkında çalışmaları aktardı.

İlginizi Çekebilir:

İncehesap En Çok Satılan Teknolojik Ürünler ve Yeni Trendleri Açıkladı

Akıllı Robot Süpürge Robotuya RoboLaser İnceleme

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz