Audi, LA Auto Show’da yeni elektrikli aracı e-tron Sportback’i tanıtmaya hazırlanıyor. Audi’nin seri üretime geçecek yeni elektrikli araçlarının en çok farları dikkat çekiyor.

İki yeni aracını tanıtması planlanan Audi, gelecek hafta Los Angeles’ta gerçekleşecek 2019 LA Auto Show’da yeni modelleri tanıtacağını doğruladı. Bu araçlardan biri 2017 yılındaki Shanghai Auto Show’da konsept olarak ortaya çıkan Audi e-tron Sportback olacak.

Audi’nin tanıtacağı araçlardan biri e-tron Sportback olacak. Seri üretim olacak Dijital Matrix farlarına sahip araç, bu bağlamda dünyada bir ilk olmayı planlıyor. Sportback’in yaklaşık 1 milyon mikro ayna dizimli Dijital Matrix farları yeni elektrikli aracın yolu hassasiyetle aydınlatmasını sağlıyor.

SUV modeliyle aynı güçte olduğu açıklanan e-tron Sportback, 400 beygir güç ve 664 Nm tork sağlayan, çift motorlu, dört tekerlekten çekişli bir sisteme sahip. Bu güç, e-tron SUV’nin 0’dan 100 km/sa hıza 5,5 saniyede çıkmasını ve en yüksek 200 km/s hıza ulaşabilmesini sağlıyor. Görsel olarak, e-tron Sportback, e-tron SUV ile benzer bir tasarıma sahip, ancak eğimli tavanı ona şık, coupe benzeri bir görünüm veriyor.