apple-unleashed-2-teknosafari

M1X işlemcili Mac cihazların tanıtılması beklenen Apple Unleashed etkinliğinin tarihi belli oldu. Peki yeni etkinlik ile birlikte bizleri neler bekliyor?

14 Eylül tarihinde düzenlenen California Streaming etkinliğinde iPhone 13 serisi, yeni iPad modelleri ve Watch Series 7 duyurulmuştu. Apple, bir sonraki lansman için resmi tarihi paylaştıı. Unleashed ismi ile gerçekleşecek olan Apple etkinliği, 18 Ekim Pazartesi günü Türkiye saati ile 20:00’da online ortamlarda gerçekleştirilecek.

California Streaming etkinliğinde AirPods 3 modelinin tanıtılacağı kesin olarak görülüyordu ancak henüz herhangi bir paylaşım yapılmadı. Bu sebeple AirPods 3 kulaklık modeli, 18 Eki tarihinde yeni Apple etkinliğinde tanıtılacak. Ayrıca yeni nesil Mac cihazların da sıradaki Unleashed etkinliğinde yer alması bekleniyor.

apple-unleashed-m1x-teknoasfari

Apple, ARM tabanlı Silicon işlemcisinden güç alan ilk cihazlarını geçtiğimiz yıl tanıttı. M1 işlemcili MacBook Air, MacBook Pro, Mac Mini, iMac ve iPad Pro görüntülendi. 18 Ekim tarihinde ise Silicon mimarisinin güncellenmiş versiyonu M1X işlemcili cihazların tanıtılması bekleniyor. MacBook Air, MacBook Pro ve Mac Mini modelleri, yeni nesil işlemci ile tanıtılabilir.

Ayrıca paylaşılan iddialara göre, yeni Unleashed etkinliği ile birlikte tanıtılan M1X işlemcili MacBook Pro serisi, mini LED teknolojisine sahip olacak. HDMI ve SD kart okuyucuya sahip cihaz, USB Type-C yerini alacak MagSafe portuna da sahip olacak. Ek olarak cihazın Touch Bar yerine fiziksel tuş takımına sahip olması bekleniyor.

Apple, Unleashed etkinliği ile birlikte uzun zamandır beta aşamasında olan macOS 12 Monterey işletim sisteminin çıkış tarihini paylaşabilir.

İlginizi Çekebilir:

Avrupa’nın En Büyük Apple Mağazası İstanbul’da Açılıyor 

Apple, iOS 15 Sürümüne Geri Dönüşü Engelledi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz