maddi yardım

Coronavirüs sebebiyle, aile içi ekonominin gördüğü zararları azaltmak amacıyla, devlet tarafından yapılacak olan maddi yardım ile ilgili detaylar açıklandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahibi ailelere bin (1000) Türk lirası maddi yardım yapılacağını söyledi. Yapılacak olan bu yardım Mart ayının sonunda gerçekleştirilecek. 

Coronavirüs’ün ülkemizde ve dünyada olan vaka sayısı maalesef her geçen gün artıyor. Uzmanlar,  Korona virüsten korunmanın en iyi yolunun, olabildiğince evde kalmak ve elleri bol bol yıkamak olduğunu söylüyorlar. İş yerlerinin evden çalışmaya başlamış olması ya da doğrudan kapatılması durumunda sarsılan ekonominin, verdiği zararların önüne geçebilmek amacıyla, devlet tarafından maddi yardım gerçekleştirilecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından açıklanan bilgilere göre bu maddi yardım için, 2 milyon Türk lirası ayrılmış durumda.  

Açıklamalara göre, ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak olan bu maddi yardımdan faydalanmak için herhangi bir noktaya başvurulması gerekmiyor. Yeni oluşturulacak olan bu maddi yardım planından, hali hazırda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan maddi destek alan 2 milyon hanenin, faydalanacağı belirtildi. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; hali hazırda Bakanlığımızın düzenli sosyal yardımlarından faydalanan ihtiyaç sahibi 2 milyon hanenin tamamı 1000 TL nakdi destekten yararlanacak” açıklamalarında bulundu.  

Coronavirüs, Türkiye’de ne durumda? 

Coronavirüs Türkiye’de ne durumda

Sağlık Bakanı, Doktor Fahrettin Koca’nın açıkladığı verilere göre şu an ülkemizde toplam vaka sayısı 670’e ulaşmış durumda. Korana virüs sebebiyle hayatını kaybeden kişilerin sayısı ise maalesef 9’a ulaştı. Bakan Fahrettin Koca, hayatını kaybeden hastaların tamamının yaşlı ve zayıf bünyeli kişiler olduğunu belirtti. Ülkemizde önlemler alınmaya devam ediyor. İş yerlerinin çoğu ya evden çalışmaya başladı ya da iki haftalık kapalı kalma kararı aldı. Üniversiteler dahil olmak üzere okullar tatil edildi. Toplu etkinlik alanları geçici olarak kapatıldı. Evden çıkmamaya özen göstererek ve ellerimiz bol bol yıkayarak, kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığımızı koruyabiliriz.  

Şu an dünya genelinde 186 ülkeye bulaşan Coronavirüs, toplamda 11 bin 403 kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Dünya genelinde 275 binden fazla kişiye Korona virüs bulaşmış durumda. Ama bu hastalardan 88 bin 262’si tedavi olmayı başardı. Toplumun ve kendi sağlığınız için evde kalın. #EvdeKal 

KENDİNİ KARANTİNAYA ALAN ADAM – DigiToll #EVDEKAL

Sağlık Bakanlığı’ndan özel hastaneleri de kapsayan Koronavirüs genelgesi!