Honor Play 9A

Çin merkezli teknoloji şirketi Honor’un, yeni orta segment cep telefonu Honor Play 9A ‘nın teknik özellikleri ve tasarım detayları ortaya çıktı. 

Son zamanda yeni modelleri ile dikkatleri üzerine çeken Honor, yakın zamanda internet üzerinden gerçekleştirdiği etkinlik ile ilk diz üstü bilgisayarlarını ve yeni üst sınıf cep telefonlarını tanıtmıştı. Şimdi de Çin merkezli teknoloji şirketi Honor’un yeni orta segment cep telefonu Honor Play 9A modelinin, tasarım detayları ve teknik özellikleri ortaya çıktı. Orta segment olarak konumlandırılan model tasarımı ve kameraları ile dikkat çekiyor. 

Honor Play 9A teknik özellikler 

Honor Play 9A teknik özellikler 

Honor’un yeni orta sınıf cep telefon modeli Play 9A’nın 6.3 inçlik Full HD+ çözünürlüğünde bir ekranı bulunuyor. Bu ekran IPS teknolojisini kullanıyor yani oldukça başarılı bir görüş açısına sahip olmasını bekleyebiliriz.  

Ön tarafında damla çentik formunda 8 MP’lik bir ön kamera bulunuyor. Arka tarafında ise ikili kamera sistemi bulunmakta. Son dönemde amiral gemisi modellerinde görmeye alışmış olduğumuz bir kamera çerçevesi içerisinde bulunan ana kameramız 13 MP büyüklüğünde. F/1.8 değerine sahip olan ana kameramız ile düşük ışık altında iyi fotoğraflar çekmeyi bekleyebiliriz. Ana kameramıza ek olarak ise 2 MP büyüklüğünde alan derinliği için yardımcı bir kamera bulunuyor. Ayrıca telefonun arka tarafında bir parmak izi okuyucu sensörü yer alıyor.  

İşlemci noktasında MediaTek Helio P35 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 12 nm teknolojisi ile üretilmiş olan 8 çekirdekten oluşmakta. Bu çekirdeklerden 4 tanesi 2.3 GHz frekans hızlarına çıkabiliyorken diğer 4 çekirdek ise 1.8 GHz frekans hızına çıkabiliyor. Yani orta sınıf bir cep telefonu için oldukça yeterli bir işlemci olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu işlemciye 4 GB bellek ve 64 GB depolama alanı eşlik ediyor. Aynı zamanda Honor Play 9A, modelinin 128 GB’lık bir depolama seçeneği de bulunuyor. 

Tüm bu teknik özellikleri 5000 mAh’lik bir batarya ile besleyen telefon, ayrıca 10W şarj desteğine sahip. 185 gram ağırlığa ve 9 mm bir kalınlığa sahip. Kutusundan Android 10 tabanlı Magic UI 3.0 ara yüzü ile çıkacak olan model. Amerika ve Huawei markası arasında gerçekleşen sorunlar yüzünden Google servislerine ulaşamayacak. Yani Google Play, YouTube ve Gmail gibi en temel bazı uygulamalar olmayacak.  

KENDİNİ KARANTİNAYA ALAN ADAM – DigiToll #EVDEKAL

Samsung, yeni orta segment cep telefonu Galaxy A41 ‘i tanıttı