Cumartesi, Eylül 26, 2020
Ana Sayfa Dijital Netflix, Karışık Oynat Özelliğini Test Ediyor

Netflix, Karışık Oynat Özelliğini Test Ediyor

Çevrim içi dizi ve film platformu Netflix, yeni bir özelliği test etmeye başladı. Karışık Oynat ismiyle anılan yeni özellik sayesinde, kullanıcılar rastgele sıralanmış içerikleri izleyebilecek. 

Dünya çapında 190 milyon abonesinin bulunduğu Netflix, bünyesine sürekli olarak yeni özellikler eklemek ve kullanıcı deneyimini artırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere, hızlı reaksiyon vererek elinde bulunan kitleyi memnun etmeyi amaçlayan şirket, yeni bir özelliği daha test etmeye başladı.

Netflix’in Shuffle Play (Karışık Oynat) özelliği, kullanıcıların binlerce içeriğin bulunduğu platformda ne izleyeceklerini seçme aşamasında yardımcı olacak. 

Netflix her hafta bünyesine yeni içerikler ekleyerek, kütüphanesini genişletmeye ve kullanıcılarını memnun etmeye çalışıyor. Ancak elbette ki, seçenekler arttıkça kafası karışan ve ne izleyeceğine bir türlü karar veremeyen kullanıcı sayısı oldukça fazla. Netflix, platforma ekleyeceği Karışık Oynat özelliği sayesinde, yeni bir içerik bulma konusunda zorluk yaşayan abonelere yardımcı olacak.  

Netflix Karışık Oynat Özelliği 

Netflix’in Shuffle Play özelliği, kullanıcıların daha önce izledikleri veya Listem bölümüne ekledikleri içeriklerle benzer seçenekleri sunacak. Bu noktada kullanıcıların hoşuna giden türdeki içeriklerin otomatik olarak bulunup abonelere sunulması bekleniyor. Yani Netflix, kullanıcılara en yakın seçenekleri kütüphanesinden otomatik olarak bulup, oynatmaya başlayacak. 

blank

Netflix Karışık Oynat butonuna kullanıcılar, başlangıçtaki profil seçme ekranından, profillerinin ana ekranından veya TV uygulamasının yan bölümünden erişim sağlayabilecek. Tüm dünyada test edildiği bilinen yeni özelliği deneyimleme imkanı bulan kullanıcıların aktardığı detaylara göre, Shuffle Play butonu, söz konusu üç konumdan birinde ya da hepsinde görülüyor. Netflix’in yeni Karışık Oynat butonunu, test aşaması bittikten sonra nereye konumlandıracağı net olarak bilinmese de, abonelerin işini kolaylaştırmak adına hareket edeceği düşünülüyor. 

Tüm dünyadaki kullanıcılarla test edildiği bilinen Netflix Karışık Oynat özelliğine, şu an için kısıtlı bir kullanıcı kitlesi, akıllı TV’lerde Netflix uygulaması üzerinden de erişebiliyor. Bazı kullanıcılarda “Play Something” (Herhangi Bir Şey Oynat) şeklinde de görülen söz konusu özelliğin her kullanıcı tarafından deneyimlenemediğini de belirtelim.  

Abonelerin yeni içerikleri keşfetmesini kolaylaştırmak ve ne izleyeceğine karar vermekte zorlanan kullanıcılar için yeni bir alternatif olarak bakılan Karışık Oynat özelliğinin ne zaman sunulacağı henüz bilinmese de, şirketin gerekli çalışmaların ardından tüm kullanıcıları için özelliği sunacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir:

Gerilim Severler için En İyi Netflix Gerilim Dizileri

Tüm Zamanların En Çok İzlenen Netflix Filmleri

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW Motorrad, ‘BMW M 1000 RR’ İsimli En Güçlü Motosiklet Modelini Tanıttı 

BMW Motorrad, ‘BMW M 1000 RR’ isimli şimdiye kadar ürettiği en güçlü motosiklet modeli olduğunu ifade ettiği yeni motosikletini tanıttı. Yeni ‘BMW M 1000 RR’ın, 2021...

K-Pop Grubu BLACKPINK, Albüm Tanıtımı İçin PUBG Mobile ile İş Birliği Yaptı! 

Dünyaca ünlü K-Pop grubu BLACKPINK, yeni albümünün tanıtımı için PUBG Mobile ile iş birliği yaptığını duyurdu. İş birliği kapsamında; oyuna tüm oyunculara açık olan özel...

Apple, Facebook Uygulamasının Etkinlik Bileti Satışlarından Yıl Sonuna Kadar Yüzde 30 Komisyon Almayacak 

Kısa bir süre önce AppStore’un aldığı komisyon konusunda kullanıcı bilgilendiren bir Facebook güncellemesini bloklayan Apple, uygulamanın etkinlik bileti satışlarından yıl sonuna kadar yüzde 30 komisyon almayacağını açıkladı. Facebook...

Çin’de Bulunan Huawei Ar-Ge Merkezinde Büyük Yangın! 

Çin’in ‘Dongguan’ kentinde bulunan bir Huawei Ar-Ge merkezinde yangın çıktı. Yangın nedeniyle herhangi bir can kaybı meydana gelmediği ifade edildi. Yangının çıkış sebebi ise henüz...

UNICEF, Türkiye’de Kripto Para ile Bağış Kabulüne Başladı 

UNICEF, Türkiye’de ilk kez kripto para ile bağış kabulüne başladığını açıkladı. İlk aşamada ‘Bitcoin’ ve ‘Ethereum’ ile yapılabilecek olan bağışların, Paribu üzerinden organize edileceği ifade edildi.   UNICEF...