Ücretsiz En İyi Arka Planlar

Tekno Safari editörleri; bilgisayar ve telefonlarını kişiselleştirmelerine katkı sağlayan arka planlara ücretsiz olarak erişebilmek isteyen okurları için ‘En İyi Ücretsiz Wallpaper Siteleri’ listesini derledi.

Telefonunu veya bilgisayarını minimalist duvar kağıtları ile kullanmak, sevdiği arabanın, oyunun, filmin arka planıyla süslemek isteyenler veya doğa, uzay, manzara görselleri sevenler yazımıza göz atabilir. Tekno Safari editörleri; bilgisayar ve telefonlarını kişiselleştirmelerine katkı sağlayan arka planlara ücretsiz olarak erişebilmek isteyen okurları için ‘En İyi Ücretsiz Wallpaper Siteleri‘ listesini derledi.

İşte en iyi ücretsiz arka planlar! 

En İyi Ücretsiz Arka Planlar

En iyi ücretsiz arka planlar ile hazırlanan bir kütüphane arayışında olanlar için hazırladığımız bu listemizde, en iyi ücretsiz ‘wallpaper’ sitelerini derledik. İşte en iyi ücretsiz ‘wallpaper’ siteleri!

1. Pixabay 

Ücretsiz En İyi Arka Planlar

Ücretsiz en iyi wallpaper siteleri arasında olan Pixabay içerisinde, 2.1 milyon görüntü yer alıyor. Telif hakkı olmayan arka plan fotoğrafların paylaşıldığı sitede kullanıcılar; bu fotoğrafları kopyalayabiliyor, değiştirebiliyor ve ticari amaç için izin almadan, fotoğraf sahibine atıfta bulunmadan arka plan olarak kullanabiliyor. E-posta veya Facebook hesaplarıyla üye olabilen ve oturum açabilen kullanıcılar ayrıca, kendileri de resim yükleyerek siteye katkıda bulunabiliyor. Sitede; doğa, evren, hayvanlar, eğitim, teknoloji, müzik, mekanlar ve diğer pek çok konuda arka plana ücretsiz olarak erişilebiliyor.

2. HD Wallpapers 

Ücretsiz En İyi Arka Planlar

Yüksek çözünürlüklü arka planlar sunan ‘HD Wallpapers’ da en iyi ücretsiz ‘wallpaper’ siteleri arasında kabul ediliyor. Doğa, aşk, uzay, dünya gibi klasik içeriklerin yanı sıra; 3D, dijital sanat, markalar, filmler, oyunlar, anime ve daha birçok kategoriyle ‘HD Wallpapers, telefon veya bilgisayarına arka plan arayışında olanların ilk tercihlerinden biri oluyor. Kullanıcılar; sitenin arama sekmesinden, herhangi bir konuya dair fotoğraf arayabiliyor veya son 30 gün içerisinde en popüler hale gelen içerikler arasından seçim yapabiliyor. 

3. DeviantArt 

Ücretsiz En İyi Arka Planlar

Dünyanın en büyük dijital sanat topluluğu olarak tanımlanan ‘DeviantArt, oldukça güzel arka plan görsellerini içerisinde barındırıyor. Grafik ve fotoğrafçılıkla ilgilenenlerin de dikkatini çeken site, alışılmışın dışında tasarımlar sunuyor. Oldukça yaratıcı içerikler sunan platformda, kullanıcılar kendi tasarımlarını da yayınlayabiliyor ve diğer kullanıcılarla bağlantı kurabiliyor. 

4. Wallhaven

Ücretsiz En İyi Arka Planlar

427 bin 252 kullanıcısı olan Wallhaven, ‘İnternetteki en iyi duvar kağıtları!’ sloganıyla hizmet veriyor. Sitede kullanıcılar, kategoriler içerisinden tarzlarına uygun bir arka plan bulabildikleri gibi diğer kullanıcıların oluşturdukları etiketler aracılığıyla da seçim yapabiliyor.

5. EWallpapers 

Ücretsiz En İyi Arka Planlar

Geniş kategori seçenekleriyle en iyi ücretsiz ‘wallpaper’ siteleri arasına giren eWallpapers; ‘Son duvar kağıtları’ ve ‘En iyi duvar kağıtları’ seçenekleri sayesinde, kullanıcıların zengin içerikler arasında kolay arama yapabilmesini sağlıyor. 

6. Wallpapers Stock 

Ücretsiz En İyi Arka Planlar

Oldukça geniş bir içerik yelpazesine sahip olan ‘Wallpapers Stock’ sitesinde kullanıcılar, oluşturdukları üyelikle çeşitli kategorilerde arka planlara erişebiliyor. E-posta adresiyle üye olunarak giriş yapılabilen sitede, haftanın en iyi duvar kağıtları da listeleniyor ve siteye özel görseller de yer alıyor. Ayrıca sitenin sol tarafında yer alan sekmeden kullanıcılar, çözünürlük tercihinde bulunabiliyor. 

7. Abduzeedo 

Ücretsiz En İyi Arka Planlar

Özellikle grafik-tasarıma ilgisi olan kullanıcıların tercih ettiği ‘Abduzeedo‘ sitesinde, özgün fotoğraflar ve arka planlar bulunabiliyor. Ajans tasarımları, 3D kompozisyonlar, illüstrasyon ve markalaşma gibi birçok kategorideki geniş içerik yelpazesiyle platform, diğer ‘wallpaper’ siteleriyle arasındaki farkı ortaya koyuyor. 

8. Vladstudio 

Ücretsiz En İyi Arka Planlar

Bazı içerikleri indirmek için ücretli üyeliğin gerektiğiVladstudio’ sitesinde, birçok başarılı illüstrasyon yer alıyor. Platform, birden fazla monitör kullanmak zorunda olanlar için özel çözünürlük sunmasıyla da ön plana çıkıyor. Kullanıcılar, “Duvar Kağıtları” sekmesine tıkladığında seçenekler listelenirken görüntü boyutunun kendi ekranlarına göre optimize edildiği uyarısıyla karşılaşıyor. “Boyutu değiştir” uyarısına tıklandığında ise görsel boyutu, cihaza göre ayarlanabiliyor veya 3 monitöre kadar çözünürlük tercihinde bulunulabiliyor.

9. WLPPR 

Ücretsiz En İyi Arka Planlar

WLPPR, gezegen ve doğa kategorilerindeki içerikleriyle ön plana çıkıyor. Platform, aynı zamanda orijinal koleksiyonlara da yer veriyor. Özellikle dünyanın farklı ülkelerinden doğa harikası fotoğrafları arka plan olarak görmek isteyen kullanıcılar, WLPPR’ı tercih ediyor.

10. Interfacelift 

Ücretsiz En İyi Arka Planlar

Doğa ve manzara kategorisinde pek çok arka plan fotoğraflarının yer aldığı Interfacelift, ‘En İyi Ücretsiz Wallpaper Siteleri‘ listesinin son sırasında yer alıyor. Ekran çözünürlüğünü otomatik olarak algılayarak buna uygun kalitede fotoğraflar görüntüleyen sitede, çözünürlük kullanıcılar tarafından da belirlenebiliyor. Platformda, en güzel gün doğumu ve gün batımı fotoğraflarına da kolaylıkla erişilebiliyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, Yeni ‘Galaxy M31s’ Akıllı Telefon Modelini Türkiye’de Ön Siparişe Sundu!

Huawei ve Samsung, Akıllı Telefon Pazarının Zirvesinde! 

Apple’ın Yeni İpad’i Türkiye’de Satışa Çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz