Acer ConceptD 7 Bilgisayar
Okuma Süresi
3 dakika

Acer, 10. nesil i7 Intel Core işlemci ile yenilenen ‘ConceptD 7’ dizüstü bilgisayar modelini tanıttı. İçerik üreticilere özel geliştirilen modelin; 2D ve 3D içerik üretimiyle uğraşan video editörler, grafik tasarımcılar ve tasarım stüdyoları için taşınabilirliği yüksek performansla buluşturduğu ifade edildi. Bilgisayarda bulunan ‘PANTONE’ onaylı 4K UHD ekranın ise yüksek ekran-gövde oranında gerçek renkler sunduğu belirtildi.

Acer, 10. nesil i7 Intel Core işlemci ile yenilenen ‘ConceptD 7’ dizüstü bilgisayar modelini tanıttı. Modelin; 2D ve 3D içerik üretimiyle uğraşan video editörler, grafik tasarımcılar ve tasarım stüdyoları için taşınabilirliği yüksek performansla buluşturduğu ifade edildi. Cihazda bulunan ‘PANTONE’ onaylı 4K UHD panelin ise yüksek ekran-gövde oranında gerçek renkler sunduğu belirtildi.

Aktarılan detaylara göre; ‘ConceptD 7’ dizüstü bilgisayar, 10. nesil Intel Core ‘i7-10750H’ işlemci, NVIDIA GeForce ‘RTX 2080 SUPER MaxQ’ grafik kartı, 16 GB DDR4 RAM kapasitesi ve 1 TB PCIe NVMe SSD dahili depolama alanından oluşan güçlü konfigürasyonu sayesinde, 2D ve 3D tasarımlar üzerinde çalışan profesyonel kullanıcıların performanstan ödün vermeden çalışabilmesini mümkün kılıyor. Oldukça modern bir tasarım çizgisi bulunduğu belirtilen cihaz, aynı zamanda ‘2020 Red Dot Tasarım Ödülü’nün sahibi olan modeller arasında da yer alıyor.

Acer ConceptD 7 Bilgisayar

‘ConceptD 7’nin ‘PANTONE’ onaylı 3840×2160 piksel çözünürlük sunan 4K UHD IPS ekranı, ‘Adobe RGB’ renk gamının yüzde 100’ünü kapsıyor ve ‘Delta E < 2’ seviyesinde üstün renk doğruluğu sunmayı vadediyor. Cihazın böylece, renk hassasiyetinin maksimum önem kazandığı tasarım işlerinde kullanıcıları desteklediği ifade ediliyor. Dar çerçeveleri sayesinde yüzde 81’lik ekran-gövde oranı sunan 15.6 inç büyüklüğündeki ve 400 nit parlaklığındaki ekran, kullanıcıların çalıştıkları projeyi tüm ayrıntılarıyla görmesine de olanak tanıyor.

Acer ‘ConceptD 7’, 17.9 mm inceliğinde ve 2.1 kg ağırlığında bir kasa ile geliyor

Acer ConceptD 7

Özel katı seramik koruyucu katman sayesinde sağlam, lekeye dayanıklı ve pürüzsüz beyaz olan bir kaplaması bulunan Acer ‘ConceptD 7’; tamamen metalden oluşan birinci sınıf, hafif kasasıyla 17.9 mm inceliğe ve 2.1 kg ağırlığa sahip olma niteliği taşıyor. Dizüstü bilgisayar, aynı zamanda gün boyu dayanan pil ömrüyle de hareket halindeyken dahi daha rahat ve konforlu bir tasarım deneyimi yaşatmayı vadediyor.

Acer, yüksek işlemci ve grafik gücü gerektiren donanımlarda oluşması muhtemelen ısınma sorununu ise stratejik olarak yerleştirilmiş 3 adet soğutma fanı ve 3 adet ısı borusu ile yeni termal soğutma teknolojisi sayesinde çözdüğüne işaret ediyor. Bu teknolojinin oluşturduğu aerodinamik “girdap akışı”, tüm bileşenlerin serin kalmasını sağlarken yüzeyde sıcaklık oluşmasını da engelliyor. Söz konusu teknoloji, yüksek performansla çalışan bilgisayarın gürültü düzeyini de 40 dBA’nın altında tutuyor.

Acer ConceptD 7

‘Intel Wi-Fi 6 (Gig+)’ standardına sahip olan ‘ConceptD 7’ ayrıca, standart “802.11ac 2×2 80 MHz (867 Mbps)” bağlantıya göre 3 kata kadar daha yüksek hız sunuyor. Bu özellik; kullanıcıların, yayın yaparken veya video konferanslarda karşılaştıkları gecikmeyi azaltmayı hedefliyor. Cihaz; ‘HDMI’, birden fazla ekranla hızlı bağlantı imkanı sunan mini ‘DP 1.4’, 3 adet 2. nesil ‘USB 3.2’, saniyede 40 Gb’a kadar dosya aktarım hızına sahip ‘Thunderbolt 3’ ve ‘USB Type-C’ bağlantı noktalarıyla birlikte geliyor.

Acer ‘ConceptD 7’, 19 bin 999 liralık bir fiyat etiketiyle tüketici beğenisine sunuluyor

Acer ConceptD 7 Fiyat

Diğer yandan; ‘DTS X: Ultra’ ile ‘ConceptD 7’nin özel olarak ayarlanmış çift ön hoparlörü, canlı yayınlar, sunumlar ve çevrim içi toplantılar için oldukça iyi bir ses kalitesi sağlıyor. Mühendisler, mimarlar, videografi, sinematografi ve 3D animasyon uzmanları, yapay zeka profesyonelleri ve daha birçok uzmanın taleplerini karşılamak için “Bağımsız Yazılım Üreticileri (ISV’ler)” tarafından test edilmiş ve onaylanmış bir donanım çözümü gerekiyor. ‘ConceptD 7’ dizüstü bilgisayar da ‘ ISV’ sertifikalı donanımlar sunma niteliği taşıyor. Acer ‘ConceptD 7’ dizüstü bilgisayar, 19 bin 999 liralık bir fiyat etiketiyle tüketici beğenisine sunuluyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Acer, ‘Nitro VG2’ Serisi Oyun Monitörü Modellerini Satışa Sundu 

Acer, Oyuncu Monitörlerine Yeni Modeller Ekledi

Dönüştürülebilir Dizüstü Bilgisayar Yeni Acer Spin 3, Türkiye’de Satışa Sunuldu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz