Ana Sayfa Dijital Netflix’te En Çok İzlenen Diziler Hangileri?

Netflix’te En Çok İzlenen Diziler Hangileri?

0
12216
Netflix'te En Çok İzlenen Diziler

Dijital yayın devi Netflix, sunduğu geniş içerik yelpazesiyle çoğu zaman abonelerine kararsızlık yaşatabiliyor. Yeni bir dizi veya filme başlamak isteyen kullanıcılar, içerik yoğunluğu arasında seçim yaparken oldukça fazla vakit harcayabiliyor. Tekno Safari editörleri, dizi tutkunlarının zamanlarını daha iyi değerlendirerek tercih yapabilmeleri adına ‘Netflix’te En Çok İzlenen Diziler’ listesini derledi.

Abonelerine reklamsız olarak dizi ve film izleme hizmeti sunan Netflix’in zengin bir içeriğe sahip olması, birçok kullanıcıyı memnun ediyor olsa da birçok kişi, geniş içerik yelpazesi içerisinden seçim yaparken kararsızlık yaşayabiliyor ve vakit kaybediyor. Tekno Safari editörleri; dizi tutkunu okurlarının, zamanlarını daha iyi değerlendirerek tercih yapabilmeleri adına ‘Netflix’te En Çok İzlenen Diziler‘ listesini derledi. İşte aboneler tarafından Netflix’te en çok izlenen diziler!

İşte en popüler Netflix dizileri!

En Popüler Netflix Dizileri

Bu yazımızda; bilim-kurgu, polisiye, gerilim ve psikolojik gerilim türlerindeki en popüler Netflix dizileri arasında yer alan 10 diziye, özet hikayeleriyle birlikte yer verdik.

1. Dark 

En Popüler Netflix Dizileri

Bilim-kurgu türünde karşımıza çıkan ve Netflix’te en çok izlenen diziler arasında yer alan Dark, en iddialı yapımlardan da biri. Dizide, Winden kasabasında bir çocuk kayboluyor ve kaybolan çocuğu arama uğraşı, üç nesli kapsayan ilginç bir gizemin ortaya çıkmasına neden oluyor. Zaman ve mekan kavramlarını alt üst eden dizi, izleyiciyi oldukça heyecanlandıran olaylara kapı açıyor. Çok fazla karakterin yer alması sebebiyle de kafa karıştıran Dark, dört aileyi birbirine çeken gizemli hikayesiyle soru işaretlerine neden oluyor. 

2. Vikingler 

En Popüler Netflix Dizileri

En popüler Netflix dizileri arasında olan, 2013 yılında hayatımıza giren ve hala popülerliğini koruyan Vikingler dizisi ise 8’inci ve 11’inci yüz yıl İskandinavya’sında geçiyor. Dizi; Viking kahramanı Ragnar Lothbrok’un, yetersiz bir lidere meydan okuyarak yaşadığı bölgenin sınırlarını genişletmesini konu alıyor. Aynı zamanda dizide; Vikingler, savaşçı bir topluluk olarak görülüyor. Hikaye Ragnar’ın, liderleri Early’e meydan okuyarak arkadaşı Floki’ye bir gemi yaptırması ve kurduğu bir ekiple birlikte batıya açılmasıyla başlıyor.  

3. You

En Popüler Netflix Dizileri

3’üncü sezonu 2021’de yayınlanacak olan ve Netflix’te en çok izlenen diziler arasına adını yazdıran You, ileri derecede obsesif genç bir adamın takıntı haline getirdiği kişilerin yaşamına zorla girmesini konu alıyor. Çocuk yaşta travmatik olaylar yaşayan ve bir kitapçı dükkanı işleten Joe, ilk görüşte etkilendiği kadına aşık oluyor ve onu takıntı haline getirerek her yerde takip etmeye başlıyor. Bunu çok gizli ve başarılı bir şekilde yapan Joe, aşık olduğu kadını öldürmeyi bile göze alabiliyor.

4. Sense 8 

En Popüler Netflix Dizileri

Matrix’in yaratıcılarının elinin değdiği ve en popüler Netflix dizileri içerisine girmeyi başaran Sense 8 dizisinde, telepati yoluyla birbirlerinin hayatını yaşayabilen 8 kişinin hikayesi gözler önüne seriliyor. Tüm dünyada geniş bir izleyici kitlesine sahip olan dizide; izleyiciler, dünyanın farklı yerlerinde doğup birbiriyle bağlantı kurabilen 8 farklı hayata ve beraberinde gelişen olaylara şahit oluyor. 

5. Brooklyn Nine-Nine 

En Popüler Netflix Dizileri

Polisiye dizisi olarak karşımıza çıkan Brooklyn Nine-Nine dizisinin hikayesi ise zeki fakat acemi ve komik olan dedektif Jake ve bir grup polisin etrafında gelişiyor.

6. How To Get Away With Murder 

En Popüler Netflix Dizileri

How to Get Away With Murder dizisinde, savunma avukatı ve hukuk profesörü Annalise ve 5 hırslı hukuk öğrencisi; hem kendi hayatlarını değiştirecek hem de üniversitenin çalkalanmasına sebep olacak bir cinayet davasına dahil oluyor. Dizi, izleyicilerin kafasında pek çok soru işareti oluşmasına neden oluyor.

7. Orange is the New Black 

En Popüler Netflix Dizileri

Orange is the New Black dizisinde; güzel ve konforlu bir hayat yaşarken eskiden işlediği bir suç nedeniyle hapishaneye atılan Piper’ın, hapishaneye girdikten sonra başlayan yeni hayatı ve orada tanıştığı insanlarla yaşadığı olaylar gözler önüne seriliyor. Rahat hayatının ardından hapishane koşullarına alışmaya çalışan Piper, aynı zamanda burada yeni dostluklar da kuruyor.

8. The 100 

En Popüler Netflix Dizileri

Nükleer bir kıyametin dünyayı yok edişinin arkasından gelişen olayları konu alan The 100, en popüler Netflix dizileri arasında sekizinci sırada kendini gösteriyor. Dizide, 97 yıl önce dünyada nükleer bir savaş çıkıyor ve tüm insanlık yok olmaya başlıyor. Bu nedenle; 12 farklı ülkeden belli sayıda insan, dünyayı terk ederek uzayda yeni bir hayat kuruyor. Uzayda kurulmaya çalışılan yeni düzeni konu alan dizide; kaynaklar tükenmeye başlayınca 100 insan, dünyaya yeniden gönderiliyor ve nükleer savaştan sonra gezegene ilk kez yeniden ayak basılıyor.

9. The Blacklist 

En Popüler Netflix Dizileri

Polisiye türündeki The Blacklist dizisinde ise suç ve gizem konuları ele alınıyor. En popüler Netflix dizileri arasına giren yapımda Red, yıllardır aranan bir suçlu olarak izleyici karşısına çıkıyor. FBI’a teslim olan karakter, diğer suçluların yakalanması için yardım teklifinde bulunuyor. Red’in tek şartının ise çaylak profil uzmanı Elizabeth’in ortağı olması olduğu görülüyor. 

10. The Originals 

En Popüler Netflix Dizileri

“Vampir Günlükleri” dizisinden uyarlanan The Originals dizisinde; en yaşlı, en güçlü ve en hızlı vampirler yer alıyor. Bu vampirlerin, ilk vampirler olduğu ve öldürüldükleri takdirde, tüm vampirlerin soyunun tükeneceği ifade ediliyor. Dizi, 1919 yılında New Orleans’dan kaçmak zorunda olan Klaus’un şehri geri almak için dönmesiyle başlıyor. Bu süreçte; kurt adamlar, cadılar, vampirler arasında da bir savaş çıkma ihtimali meydana geliyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.  

İlginizi çekebilir:

Cem Yılmaz, ‘Erşan Kuneri’ Dizisinin Netflix Üzerinden Yayınlanacağını Açıkladı

Netflix, “Hâlâ İzliyor musunuz” Özelliğini Kapatmak İçin Teste Başladı

Netflix Türkiye’den Kaç Para Kazanıyor & Yeni IMEI Düzenlemesi 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz