Okuma Süresi
2 dakika

Binance’ten Kahramanmaraş’ta yaşanan 7,7’lik depremle ilgili açıklama geldi. Depremzedelere 100’er dolar bağış yapacağını söyleyen Binance, Türkiye Deprem Yardımı fonuna aktarılmak üzere bir bağış fonu oluşturulduğunu da duyurdu.

Türkiye, 6 Şubat 2023’e son yılların en kötü felaketi ile uyandı. 04:17’de merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7’lik deprem, Türkiye’nin doğusunu derinden sarstı. Türkiye 4. seviye alarm durumuna geçip uluslararası çapta yardım talebinde bulunurken, NATO üyesi olan olmayan birçok ülke yardım için kolları sıvadı.

Yarım sadece ülkelerden gelmedi. Dev şirketlerden de Türkiye’ye yardım açıklamaları gelmeye başladı. O şirketlerden bir tanesi de dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘ti. Konuyla ilgili Twitter’dan açıklamalarda bulunan Binance CEO’su CZ, Türkiye’ye yardım için bir fon oluşturulduğunu ve bunun yanında bölgedeki herkese 100’er dolar yardım yapılacağını açıkladı.

CZ’in Türkiye Hakkındaki Açıklaması

“Kalbimiz depremden etkilenenlerle birlikte. Binance olarak, nasıl yardım edebileceğimize hep birlikte bakacağız.”

Deprem Bölgesinde Olanlara 100 Dolar Değerinde Kripto Para Yardımı Yapacak

Binance CEO’su CZ’nin Twitter’dan yaptığı açıklamaya baktığımızda deprem bölgesinde yaşayan kullanıcılara Airdrop yöntemiyle 100’er dolar bağış yapacağı görülüyor. Depremzedelerin tespit edilebilmesi içinse POA yani adres ispatı yöntemi kullanılacak.

6 Şubat tarihinden önce POA aracılığıyla adresini doğrulayan ve deprem bölgesinde yaşayan kullanıcıların tamamı, Binance tarafından açıklanacak Airdop sistemiyle 100 dolar yardım alabilecek. Yaklaşık 5 milyon doların dağıtılacağı açıklanan Airdrop’un detayları şu anda bilinmese de önümüzdeki günlerde detayların belli olması bekleniyor.

Binance, Kripto Para ile Yardım Toplamaya Başladı

Binance, doğal afet durumlarında kullanıcıların kripto para bağışı yapabileceği Binance Charity programına Türkiye’yi de dahil etti. Binance Charity’nin resmi internet sitesinden ulaşabileceğiniz bu bağış programı sayesinde kullanıcılar kripto para kullanarak bağışta bulunabilecek.

1 milyon dolar hedef koyulan bağış programından elde edilen yardımların Türkiye Deprem Yardımı fonuna TL cinsinden aktarılacağı belirtildi. Ayrıca bağışlar için sadece BTC, ETH, BNB, BUSD ve XRP’nin kabul edildiği belirtildi.

CZ ayrıca yaptığı açıklamada “Türkiye’de yakın zamanda gerçekleşen depremler çok fazla insan ve topluluğun üzerinde yıkıcı etkiler bıraktı. Çabalarımızın etkilenenleri biraz olsun rahatlatmasını umuyoruz. Ayrıca, endüstrideki paydaşlarımızı bir kez daha bu kriz zamanlarında bir araya gelip yardım eli uzatmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz