Okuma Süresi
1 dakika

Günümüzde özellikle gençler tarafından sık sık tercih edilen arkadaşlık uygulamaları, gençlere ve insanlara umut kaybettirebiliyor. Bunu fark eden Aaron Smith, kendi arkadaşlık uygulamasını yaratıp eşlenebilen tek erkek olarak kendisini belirledi.

Tinder ve diğer çöpçatanlık uygulamaları kullanarak sürekli sağa kaydırdığı takdirde bile istediğine ulaşamayan Smith çareyi kendi arkadaşlık uygulamasını geliştirerek buldu.

ABD’nin Kuzey Caroline eyaletinde yaşayan genç adam, tek rakibinin kendisi olduğu bir sosyal arkadaşlık platformu geliştirdi. Singularity ismini verdiği uygulamada, Aaron platformdaki tek erkek olarak kendisini belirledi ve ne kadar kaydırılırsa kaydırılsın görünen fotoğrafların hepsi sadece ona ait olmuş oldu.

Aaron, “Diğer uygulamalardaki en büyük sorun, yüzümün belirgin bir şekilde öne çıkmaması. Hayat sana limon verirse, önce limonata yapmalısın. O zaman başka hiçbir şirketin kendi içeceklerini üretemediğinden veya satamadığından emin olursunuz. Yani şehirdeki tek oyun limonata” sözleriyle kendi uygulamasında rakipsiz olduğunu belirtti.

Aaron, uygulamayı geliştirebilmek için yazılım mühendisi olan arkadaşı Scott McDowell’den yardım istemiş ve uygulamayı birlikte geliştirdi. Scott, “Bir şekilde çevrimiçi çöpçatanlık uygulamalarını kullanmış olan bizler, çoğunlukla berbat oldukları gerçeğiyle karşılaşıyoruz” dedi.

Sosyal medyada gündem olmayı başaran Aoron YouTube kanalından reklamını yapıp “Çevrimiçi çöpçatanlık berbat ve her geçen yıl daha da saçma bir hal alıyor. Singularity sizi saatlerce kaydırmaktan kurtarıyor, ancak benimle eşleştiriyor!” şeklinde bir açıklamada bulundu.