bitcoin-dusus-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Son zamanlarda çok hızlı hareketlerde bulunan Bitcoin, bir türlü istikrarı sağlayamadı. Dün gece Bitcoin, büyük bir düşüş yaşadı. Hatta bazı borsalarda Bitcoin fiyatı 28 bin dolar civarına iğne attı.

Bitcoin, son zamanlarda istikrarı sağlayamadı. Yavaş yavaş yükselmeye devam etse de dün gece yaşanan gibi anlık düşüşler, bekleyenleri bir anda 3-4 ay geri atıyor. Dün gece Bitcoin fiyatı, bazı borsalarda %60 civarı düşüş gösterdi.

Dün itibari ile 53 bin dolar desteğine de tutunamayan Bitcoin, pek olumlu yönde hareket etmiyor. Gece itibari ile düşüş çok daha sertleşti ve 46 bin dolar seviyelerine kadar iniş yaşandı. Hatta huobi gibi bazı borsalarda Bitcoin fiyatı, 28 bin dolar altına iğne attı.

bitcoin-fiyati-teknosafari

Kripto para uzmanları, Bitcoin’in artık destek seviyelerine tutunamadığını belirtiyor. Ayrıca yükseliş için de yeterli hacim sağlanamadığı belirtiliyor. Kripto paraların sürekli olarak yenilerinin çıkması, hacmin de bölünmesi anlamına geliyor.

Küresel piyasalara bakıldığında Ethereum, 3.700 dolar seviyelerine kadar geriledi. Ayrıca sevilen kripto para birimlerinden SOL, AVAX, ADA, MATIC gibi pek çok coin, son ayların en düşük seviyelerine kadar geriledi.

Kripto para birimlerinin geleceği konusunda tahmin yürütülemiyor. Zira bu tür dengesizlikler, kripto para karşıtı hükümetlere destek oluyor. İlerleyen günlerde ne gibi değişiklikler olacak, beklemekten başka çare yok gibi gözüküyor. Ancak USDT gibi sabit olması gereken kripto para birimleri bile dengesiz olunca, yatırımcılar da geri adım atıyor.

İlginizi Çekebilir:

Yeni BMW 420i Gran Coupe Türkiye’de Satışta

Vlog özellikleri ile dikkat çeken Honor 60 serisi tanıtıldı

Apple Podcasts, 2021 yılının en iyilerini paylaştı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz