apple-podcasts-2021-teknosafari

Apple Podcasts, 2021 yılının en iyi ve en popüler podcast içeriklerini ve yapımcıları paylaştı.

Apple her yıl, en iyi ve en popüler podcast içeriklerini yayınlıyor. Milyonlarca dinleyiciye sahip olan podcastler, kapsamlı prodüksiyon, sunum, ses tasarımı gibi birçok alanlarda değerlendiriliyor. 2021 yılının en iyileri paylaşıldı.

Apple Podcasts 2021’in en iyileri bu yıl, zor bir dönemde dinleyicilere güçlü bir birliktelik duygusu yaşatan programlardan oluşuyor. Dinleyiciler, Apple Podcasts editör ekibi tarafından hazırlanan ‘Editörün Seçimleri’ ile yerel içerik üreticilerini ve 2021 boyunca dinleyicilerin ilgisini çeken en iyi programların bulunduğu listeleri keşfedebilecekler.

En iyi podcastler paylaşılırken, “Hepimizi hiç olmadığı kadar farklı şekillerde etkileyen programlarla tanıştığımız 2021 yılı, podcast yayıncılığında yepyeni bir dönemin başlangıcını temsil ediyor.” diyen Apple Music ve Beats’ten sorumlu Apple Başkan Yardımcısı Oliver Schusser sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu yılın en iyi programlarına imza atarak podcast yayıncılığını yeniden tanımlayan fenomen içerik üreticilerini takdir etmekten ve tüm dünyada daha fazla dinleyicinin bu içerik üreticilerinin imzasını taşıyan ilham verici çalışmaları keşfetmesine, dinlemesine ve desteklemesine yardımcı olmaktan onur duyuyoruz.” şeklinde açıklamalar yapıldı.

Yılın En İyi Programı: Maya Shankar ile “A Slight Change of Plans”

maya-shankar-podcast-teknosafari

Maya Shankar, değişime hiç yabancı değil. Bilişsel bilim insanı olup Beyaz Saray Davranış Bilimi Ekibini kurmadan ve Birleşmiş Milletler’in ilk Davranış Bilimi Danışmanı olarak çalışmaya başlamadan önce, Shankar’ın farklı bir planı vardı.

Shankar, Juilliard School’da öğrenci olduğu dönemde, keman çalmanın hayatının merkezinde olduğunu ancak elini incitmesi ile hayatının değiştiğini belirtiyor.

Ayrıca Shankar, “A Slight Change of Plans” podcast serisinde, şefkatli hikaye anlatımını insan davranışı bilimi ile bir araya getirerek dinleyicilerin kendi hayatlarında yaşadıkları büyük değişimlerde yönlerini bulmasına yardımcı oluyor.

Yılın En İyi Yeni Programı: Maria Garcia ile “Anything for Selena”

maria-garcia-podcast-teknosafari

“Anything for Selena”, aidiyetle ilgili derin sorular soruyor. “Selena’yı 7 yaşından beri çok seviyordum.” diyen gazeteci Maria Garcia sözlerini şöyle sürdürüyor: “Küçükken bu duygularımı kelimelerle ifade edemiyordum ama onun benim için çok önemli olduğuna dair güçlü hislerim vardı. Yalnızca müziğinden ötürü değil, geniş ölçekli kültürel etkisi nedeniyle de onu çok önemli buluyordum.”
Garcia, “Programı, sesin net bir şekilde duyulması için yalıttığımız giyinme odamda, yalnızca kendi mikrofonumu ve MacBook’umu kullanarak kaydediyordum. Yani bu podcast, tam anlamıyla pandeminin en yoğun döneminde ortaya çıktı. Doğal olarak, Selena’nın mirasının hakkını verebilmek, onun Latin kimliği ve Amerikalılık üzerinde kalıcı bir iz bıraktığını kanıtlamak için titiz muhabirlik, hassas hikaye anlatımı ve kültürel analizler gibi, kendi mesleğime ait araçlardan yararlandım. Ve birçok kişiden, bu podcast sayesinde anlaşıldıklarını hissettiklerini belirten mektuplar aldım.”
İlginizi Çekebilir:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz