Realme X50 Pro 5G

Türkiye pazarına yeni giriş yapan Realme’nin ilk 5G özelliğine sahip olan telefonu Realme X50 Pro 5G’nin fiyatı belli oldu. 

Fiyat performans cihazları ile dikkat çeken Realme, geçen aylarda ülkemizde de hizmet vermeye başladı. Realme, ilk 5G özelliklerine sahip olan cep telefonu Realme X50 Pro 5G’yi tanıtmaya hazırlanırken teknik özellik bilgileri ve fiyatı hakkında sızıntı bilgiler geldi.  

Realme X50 Pro 5G’nin teknik özellikleri

Realme markasının amiral gemisi cep telefon modellerine rakip olarak tasarladığı X50 Pro 5G, teknik özellikleri ve Realme markasının ilk 5G cihazı olması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Sızdırılan bilgilere göre 90 Hz, Süper AMOLED, FHD+ bir ekrana sahip olan Realme X50 Pro ön tarafında iki kamera bulunduruyor. Sızdırılan bilgilere göre ön tarafında bulunan kamera 32 MP büyüklüğünde. Arka tarafında 4 tane kamera olan 50 Pro 5G’nin arka kamera özellikleri tam olarak bilinmiyor olsa bile ana kamerasının 64 MP olacağı düşünülüyor. Aynı zamanda 20x zoom özelliğine sahip olacak.

realme x50 pro ile ilgili görsel sonucu

Performans noktasında amiral gemileri ile yarışabilecek olan X50 Pro’nun Snapdragon 865 işlemcisini kullanacağı ve 12 GB belleğe sahip olduğu düşünülüyor. Depolama tarafında ise 256 GB bir alana sahip olması bekleniyor. Realme X50 Pro 5G’nin batarya miktarı tam anlamıyla bilinmiyor olsa bile 65W hızlı şarj özelliğini desteklediği biliniyor.  

Realme X50 Pro 5G’nin fiyatı 

Sızdırılan bilgilere göre Realme X50 Pro 5G’nin Hindistan fiyatı 50 bin rupi. Yani 695 ABD doları. Realme X50 Pro 5G’nin ülkemizde satışa girip girmeyeceği bilinmiyor. Realme X50 Pro 5G’nin tüm teknik özellikleri ve resmi fiyatı yakın bir zaman içerisinde açıklanacak.  

Haftalık teknoloji gündemi için DigiToll

Nokia, 5G ile demir yolu inşa edecek

AnTuTu testinin yeni lideri Vivo İQOO 3 5G

Realme Buds Air, üç farklı renk seçeneğiyle geliyor