Kripto para birimi Bitcoin yine rekor kırmaya devam ediyor. Dün 25 bin dolar seviyelerini aşıp 26 bin doları da geride bırakan Bitcoin tüm zamanların rekorunu bir kez daha kırdı. Bitcoin 28 bin dolar seviyelerine ulaşmış durumda. 

2020 yılında rekor üstüne rekor kıran Bitcoin dün en son 26 bin sınırına gelmiş ve rekor kırmıştı. Küresel anlamda zorlu süreçlerden geçtiğimiz Bitcoin bu senenin başından beri %200’den fazla değer kazanarak dünyanın en büyük kripto parası olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Popüler kripto para rekor tazelemeye devam ederek 28 bin dolara ulaştı.

En son dün öğle saatlerinde 24 bin 784 dolara ulaşmayı başaran kripto paranın 25 bin dolar seviyelerine ulaşması çok zaman almamıştı. Bu sınırı da geçen dünyanın en büyük kripto parası yeni bir rekor tazeledi ve 28 bin doları da aştı.

Bitcoin ‘den yeni rekor: 28 bin doları da aştı

2020’de çok ciddi derecede artışlar yaşayan ve yatırımcısına para kazandırmaya devam eden Bitcoin, 2018 yılının sonlarında ve 2019 yılının başlarında önemli bir düşüş bir yaşamıştı. O zamanlar 3 bin dolar seviyelerine kadar gerileyen dijital para 2020 yılında ise rekor üstüne rekor kırdı. Görünen o ki dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin’in önü alınamıyor.

Global anlamda tüm sektörler finansal ve ekonomik açıdan zorlu süreçlerden etkilenirken Bitcoin, bitimine sayılı günler kala 2020’nin en büyük kazananlarından biri oldu. Bu bağlamda kısa süre içinde 20 bin dolar sınırını aşan kripto para en son 25 bin dolar ve 26 bin dolar sınırını da ardında bırakarak yükselmeye devam ediyor.

Her gün yeni bir rekor kırmaya devam eden Bitcoin bu bağlamda en son dün 24,7 bin doları aşmış ve öğleden sonra ise 26 bin sınırına dayanmıştı. Ancak Bitcoin an itibariyle 28 bin 227 doları aşmış durumda. Bir Bitcoin Türk lirası cinsinden ise 213 bin 705 TL’ya ulaşmış durumda. 

Dünyanın en popüler ve büyük kripto parası Bitcon’in bu yükselişi elbette ki diğer kripto paralara da olumlu etki ediyor. Bu bağlamda 623 dolar olan Ethereum, şu an 650 dolara ulaşmış durumda. Bunun yanı sıra dün 127 dolar Litecoin de 134 dolar seviyelerine ulaştı.

İlginizi Çekebilir:

2020’nin En İyi Bitcoin Cüzdan Uygulamaları

Genelde Yatırım Aracı Olarak Kullanılan Bitcoin 21. Yüzyılın Altını Olacak

Apple Car Gerçek oluyor, Yeni Oyun Konsolu KFConsole Tanıtıldı – DigiToll #47:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz