Bitcoin Cüzdan Uygulamaları

Pandemi döneminde Bitcoin’e olan yönelim arttı. Bu nedenle Bitcoin cüzdan uygulamaları da ön plana çıktı. Biz de, belli konularda hazırladığımız en iyi uygulamalar adlı haber serimizde bu kez Bitcoin’e yer verdik. İşte; ‘2020’nin en iyi bitcoin cüzdan uygulamaları’. Kullanabileceğiniz en iyi 8 ‘Bitcoin cüzdan uygulamaları’. 

Kripto para sektörü uzun zamandır hayatımızda. Sanal para dediğimiz bu sektörde ise en popüler para birimi Bitcoin. Dijital cüzdanlar da Bitcoin sahipleri için bir o kadar önemli. Bu nedenle Tekno Safari editörleri olarak en iyi bitcoin cüzdan uygulamaları konulu haberimizle karşınızdayız. İşte; ‘2020’nin en iyi bitcoin cüzdan uygulamaları’. ‘En iyi kripto para cüzdanları’. 

Bitcoin Cüzdan Uygulamaları

Bitcoin Cüzdan Uygulamaları

İşte; temel özellikleriyle en çok tercih edilen ve kullanıcılardan en çok olumlu yorumları alan ‘bitcoin cüzdan uygulamaları’. 

Exodus  

Bitcoin Cüzdan Uygulamaları

En iyi bitcoin cüzdan uygulamaları adlı listemizde ilk sırada yer alan ‘Exodus’ ; BitcoinEthereumRipple gibi birden fazla kripto para seçeneği sunan bir uygulamadır. Bir parola ile hesabınızı ilk kez oluşturarak kullanmaya başladığınız uygulama, kolay bir kullanım imkanı da sunuyor. İki faktörlü kimlik doğrulamasına sahip olmaması uygulamanın eksikliklerinden biri olarak karşımıza çıksa da diğer web cüzdanlardan çok daha güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte uygulama giriş yapıldığında kripto para seçeneklerinin fiyat ve değer bilgilerini bir grafik halinde kullanıcıya sunuyor ve portföy dediğimiz bu grafikleri takip etmek gerekiyor. Kullanıcı portföyünü takip ederek hızla değişen pazara ayak uydurma fırsatını yakalıyor. Exodus, aynı zamanda dahili alım satım özelliğini de taşıyor.   

Coinomi 
Bitcoin Cüzdan Uygulamaları 

Listemize, en çok kullanılan kripto para cüzdanlarından biri olan ‘Coinami’ ile devam ediyoruz. 25’ten fazla dil desteği sunan uygulamada, her biri kendi şifreleme ayarlarına sahip birden çok hesabı yönetebilme imkanı da sağlıyor. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra karşınıza gelen kurtarma şifrenizi mutlaka bir yere not edin. Bu kurtarma şifrenizi kaybettiğiniz takdirde uygulamada bir problem yaşadığınızda cüzdanlarınızı kurtaramazsınız. Ardından kurtarma ifadenizi doğrulayarak ikinci bir şifre daha seçerek uygulamayı kullanmaya başlıyorsunuz.  

Coinbase 

Bitcoin Cüzdan Uygulamaları

35 milyondan fazla kullanıcısıyla en çok tercih edilen kripto para cüzdanlarından biri olan ‘Coinbase’ listemizde üçüncü sırada yer alıyor. En iyi kripto para cüzdanlarından biri olan Coinbase ile kripto paranızı her ortamda takip ederek fiyat ve değerleri hakkında anlık bilgi sahibi olabilirsiniz. Çok aşamalı doğrulama kodu sunan uygulamayı, bir şifreyle kitleyerek, telefonunuz kaybolduğu veya çalındığı takdirde uygulamaya erişimi uzaktan devre dışı bırakabiliyorsunuz.  

BRD Cüzdan
Bitcoin Cüzdan Uygulamaları 

En iyi bitcoin cüzdanlarından biri olan ‘BRD cüzdan’ uygulamasını herhangi bir kayıt gerekmeden hemen başlatabiliyorsunuz. Uygulama, uzman için de tasarlandığını vadetse de daha çok başlangıç aşamasında olanlar için oldukça kullanışlı. BRD cüzdanın da eksikliklerinden biri iki faktörlü kimlik doğrulamasının bulunmaması. Bunun yanı sıra kripto para birimlerinizin hacklenemez bir ortama saklamayı vadediyor. Uygulamada herhangi bir problem yaşadığınızda ise müşteri destek ekibine başvurabiliyorsunuz.  

Mycelium 

Bitcoin Cüzdan Uygulamaları

En iyi bitcoin cüzdan uygulamaları adlı listemizde sırada ‘Mycelium’ uygulaması yer alıyor. Hız ve güven vadeden uygulamayı birden fazla cihazdan yönetmek de mümkün. Kur ve çalıştır mantığını taşıyan uygulamayı mobilinize indirdiğinizde tek dokunuşla giriş yapıyorsunuz ve kullanıma hazır hale geliyor. Bu anlamda vadettiği hızı kullanıcıya sunuyor. Uygulamanın eksikliklerinden biri ise Türkçe’yi desteklememesi. Türkçe bir uygulama isteyenlere hitap etmeyeceğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra yerel yatırımcı özelliği de bulunan uygulamada bitcoin ticareti yapmak için başka insanları bulmanıza olanak sağlıyor.

Freewallet  

Bitcoin Cüzdan Uygulamaları

Parmak izi ile giriş, iki faktörlü kimlik doğrulama, pin kodu kilidi, her işlem için e-posta onayı gibi güvenlik önlemleri ile Frewallet, en iyi bitcoin cüzdan uygulamalarından biri olarak listemize giriyor. E-posta adresiniz, facebookgoogle hesabınız veya telefon numaranızla oturum açarak kullanmaya başladığınız uygulamda herhangi bir sorun yaşadığınız takdirde 7/24 ulaşabileceğiniz müşteri desteği sunuyor. 13 dili destekleyen  Freewallet, tek bir noktadan 100’den fazla para birimi saklıyor. Ücretsiz işlemler gerçekleştirebildiğiniz uygulamada, bakiyenizi ve kurları da fiyat tablolarıyla takip edebiliyorsunuz.  

Infinito Wallet  

Bitcoin Cüzdan Uygulamaları

Listemizde yer alan bir diğer uygulama ise ‘Infinito Wallet’. Birden fazla dili destekleyen bu uygulamada da bir problem yaşandığı takdirde kullanıcının 7/24 ulaşabileceği bir müşteri desteği mevcut. Tüm işlemleri ve değişiklikleri onaylamak için şifreleri kullandığınız uygulama, bu sayede tüm işlemler için risk kontrolünü sağlamaya çalışıyor. Uygulama aynı zamanda özel anahtar cüzdanı, 12 kelimelik parola cüzdanı ve değişim hizmeti cüzdanı olmak üzere üç cüzdan seçeneği de sunuyor.  

Jaxx Liberty Blockchain Cüzdan

Bitcoin Cüzdan Uygulamaları

En iyi bitcoin cüzdan uygulamaları listemizde son sırada, ‘Jaxx Liberty Blockchain’ yer alıyor. Bu uygulamada varlık bakiyelerinizin, saat, gün, hafta ve ay olmak üzere değer değişikliklerini takip edebiliyor, en son kripto haberlere ulaşabiliyorsunuz. Parolanızı belirleyerek kullanmaya başladığınız uygulama, 7 gün boyunca destek ekip imkanı da tanıyor ve kullanıcı yorumlarına bakıldığında genellikle başarılı bulunan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.  

Teknoloj haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Google, ‘Camera Go’ Uygulamasına ‘HDR’ Desteği Ekledi!

Microsoft, Kendi İşlemcisini Geliştirmeye Başladı!

Facebook Kodlarındaki Bir Açık, Instagram Kullanıcılarının Bazı Verilerine DM Yoluyla Erişilebilmesine Neden Oldu

1 Yorum

  1. coinomi cüzdanım hacklendi. bütün varlıklarım çalındı. kullanmayın.bu cüzdanı kullandığım ve bu şirkete güvendiğim için çok pişmanım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz