BluTV'de İzleyebileceğiniz Korku ve Gerilim Filmleri

Sevilen dijital yayın platformlarından BluTV’nin içerik arşivini inceledik ve sizler için en iyi korku ve gerilim fimlerini listeledik. İşte ‘BluTV en iyi korku ve gerilim filmleri’, ‘BluTV en iyi korku filmleri’, ‘BluTV en iyi gerilim filmleri’, ‘BluTV’de izleyebileceğiniz korku ve gerilim filmleri’ ve ‘BluTV ‘de yer alan IMDb puanı en yüksek korku filmleri’…

IMDb puanlarına göre değerlendirerek BluTV’nin en iyi 10 korku ve gerilim türünde filmlerini derlediğimiz bu yazımızda, filmlerin hikâyelerinden de kısaca bahsettik. İşte  ‘BluTV en iyi korku ve gerilim filmleri’, ‘BluTV en iyi korku filmleri’, ‘BluTV en iyi gerilim filmleri’, ‘BluTV’de izleyebileceğiniz korku ve gerilim filmleri’ ve ‘BluTV ‘de yer alan IMDb puanı en yüksek korku filmleri’…

BluTV En İyi Korku Filmleri 

BluTV En İyi Gerilim Filmleri

‘BluTV En İyi Korku Filmleri’ listemiz şu şekilde:

Joker – IMDb: 8.4

En İyi BluTV Korku Filmleri

BluTV en iyi korku ve gerilim filmleri arasında olan ‘Joker’ babasız büyüyen, toplumdan dışlanan ve zorbalığa uğrayan başarısız komedyen Arthur Fleck’i konu alıyor. Filmde, Arthur bu yaşanmışlıklarının etkisiyle psikolojik olarak olumsuz etkilenir ve kendisini Gotham’da  suçun, kaosun içinde bulur.  

Heat – IMDb: 8.2 

En İyi BluTV Korku FilmleriBluTV en iyi gerilim filmleri listesinde yer alan ‘Heat’’ın başrolünde Al Pacino, Robert De NiroVal Kilmer’ı izliyoruz. Film, Neil McCauley adındaki profesyonel bir hırsızın arkasında hiçbir delil bırakmadan işten sıyrılmayı başarmasını ve kendisi gibi tecrübeli hırsızlardan oluşturduğu çetesiyle tehlikeli işlere girmesini hikâyesine taşıyor. Hikâyenin devamında ise Hana adındaki bir dedektifin bu akıl almaz hırsızların peşinde olduğunu görüyoruz.  

The Guilty – IMDb: 7.5 

En İyi BluTV Korku Filmleri

BluTV’de izleyebileceğiniz korku ve gerilim filmleri arasında olan ‘The Guilty’ izleyiciye daha çok gerilim öğeleri sunuyor. Filmde, güvenlik çağrı merkezinde çalışan Asher Holm, bir gece kaçırılan bir kadından telefon alır ve Asger bu kadını kurtarmak için zamanla yarışır. Asger’in bu çabasının ise bazı sonuçları olacaktır.  

Custody – IMDb: 7.5 

En İyi BluTV Korku Filmleri

Aileye odaklanan ‘Custody da BluTV en iyi gerilim filmleri arasına giriyor. Antoine Besson bir hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışmaktadır ve oğlu Julien’in velayetini almak ister. Herkes Antoine’yi iyi biri olarak bilse de çocukları ve karısı onu çok farklı tanımaktadırlar. Julien ise korumacı annesi ve şiddette meyilli olarak yansıtılan babası arasında kalmıştır.  

Doctor Sleep – IMDb: 7.3 

En İyi BluTV Korku Filmleri

Doctor Sleep’ korku sinemasının kült yapımları arasında olan The Sining  filminin devamındaki olayları konu alıyor. The Sining’de çocuk karakter olarak izlediğimiz Danny,  Doktor Sleep filminde bir yetişkin olarak karşımıza çıkıyor. Çocukluğunda yaşadıklarının izlerini taşıyan Danny, aynı zamanda alkol bağımlısı olmuştur. Kendisiyle benzer güçlere sahip olan bir kızla tanışan Danny, ölümsüz olmak adına çocukları avlayan bir kötüden kızı korumaya çalışır. Danny’nin yetişkin halini Even McGregor canlandırıyor. 

Natural Born Killers – IMDb: 7.3 

En İyi BluTV Gerilim Filmleri

Korku ve gerilim öğelerini birlikte veren ‘Natural Born Killers’ Mickey ve Mallory adında katil bir ruha sahip olan birbirine aşık çifti ve etrafa saçtıkları dehşeti konu alıyor. Polis her yerde onları ararken onlar ise gittikleri yerlerde insanlara işkence yapmakta, cinayet işlemektedirler. Zamanla polisle birlikte basının da peşlerine düşmesiyle medyatik iki yüz haline gelirler. İşin korkunç yanı ise kendilerinden nefret edenler kadar hayranları da olacaktır.  

The Tale – IMDb: 7.3 

En İyi BluTV Gerilim Filmleri

Gizem ve gerilimin ağır bastığı ‘The Tale’ filminde dünyaca ünlü Laura Dern’i başrolde izliyoruz. Film, 40’lı yaşlarında bir belgesel yapımcısı olan Jennifer Fox’un çocukken tecavüze uğrayanlarla ilgili bir belgesel üzerinde çalışmasını ve bu esnada kendi çocukluğuna gitmesini konu alıyor. Jennifer’da çocukken tecavüze uğramıştır ve o yaşlarda bunun pek farkında olamamıştır. Dolayısıyla Jennifer 40’lı yaşlarında bu gerçeği kendisine itiraf eder ve geçmişiyle yüzleşir.  

Elephant – IMDb: 7.2 

En İyi BluTV Gerilim Filmleri

Listemizde sırada ‘Elephant’ ile devam ediyoruz. Bir okul katliamını konusuna taşıyan filmde, öğrencilerin kafeteryada oturduğu sıradan bir günde, iki öğrencinin gözlerini kırpmadan dehşet saçmasını izliyoruz. 

Let Me In – IMDb: 7.1 

En İyi BluTV Gerilim Filmleri

BluTV en iyi korku filmleri arasında tavsiye ettiğimiz ‘Let Me In’ içine kapanık ve arkadaş edinmekte zorlanan Owen’ın başından geçen doğaüstü olayları konu alıyor. Arkadaşlık bağları kuramayan Owen’ın hayatı yeni taşınan Abb ile birlikte değişir. Abby bir vampirdir ve Owen’ı herkese karşı korumaktadır. Arkadaşıyla ilgili gerçeği bilmeyen Owen, bir süre sonra bu gerçeği fark edecektir.  

 The Mule – IMDb: 7.0 

En İyi BluTV Gerilim Filmleri

Listemizi ‘The Mule’ filmiyle sonlandırıyoruz. BluTV’de izleyebileceğiniz bu filmde, araba sürmesini gerektiren bir işe giren Earl, aslında Meksika karteli için uyuşturucu kuryeliği yapmaya başladığını fark eder. Sıradan bir iş yaptığını zanneden Earl’in performansından memnun olan kartel daha fazla iş vermeye başlar. Ancak bir süre sonra Ajan Colin’in hedefi haline gelen Earl, hem polise hem de kartele yakalanmadan yanlışlarını düzeltmeye çalışır.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir: 

BluTV, 2021 Yılının Birinci Çeyreğinde de En Yüksek Pazar Payına Sahip Platform Oldu 

‘Exxen’in, Kullanıcı Sözleşmesini ‘BluTV’den Kopyaladığı Ortaya Çıktı!

En İyi Teknoloji Belgeselleri – Bilim ve Teknoloji Belgeselleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz