Reddit Clubhouse Benzeri Özellik
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Topluluk tabanlı sosyal medya platformu Reddit, ‘Reddit Talk’ isimli Clubhouse benzeri bir özellik test etmeye başladığını duyurdu. Güncel olarak erken test aşamasında olan özelliğin, kısa bir süre içerisinde dünya genelindeki tüm kullanıcıların yaygın kullanımına açılacağı belirtildi.  

Kısa bir süre önce adı veri ihlali skandallarına karışan Clubhouse, sosyal izolasyon ve karantina çalışmalarının tekrar artış gösterdiği pandemi sürecinde önemli bir popülarite yakaladı. Bunun üzerine; Facebook, Instagram, LinkedIn ve Telegram gibi birçok platform, sesli sohbet furyasına katıldı ve bünyesine Clubhouse benzeri özellikler dahil etmeye başladı. Kısa bir süre önce benzer bir hamle, Reddit’ten de geldi. Topluluk tabanlı sosyal medya platformu, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı bir açıklamayla ‘Reddit Talk’ isimli Clubhouse benzeri bir özellik test etmeye başladığını duyurdu. Özelliğin deneme sürecine dahil olmak isteyen kullanıcılar için bir başvuru sayfası açıldı. Güncel olarak erken test aşamasında olan özelliğin, gelecek aylarda dünya genelindeki tüm kullanıcıların yaygın kullanımına açılacağı belirtildi. 

Şirket tarafından paylaşılan ekran görüntülerine göre; ‘Reddit Talk’ sayfa tasarımı, Clubhouse’un kullanıcı arayüzü ile oldukça yüksek oranda benzerlik gösteriyor. Sayfanın üst kısmında, içerik üreticilerin ve konuşmacıların Reddit simgeleri görülüyor. Arayüzün alt kısmında ise dinleyicilerin profil ikonları yer alıyor. Bir topluluk yöneticisi; sesli sohbet odası açarak canlı bir ‘Reddit Talk’ başlattığında, dinleyiciler de sesli sohbete katılım sağlayabiliyor. Sesli sohbet süresince moderatörler ve sohbeti oluşturan kişiler, dinleyiciler üzerinde tam kontrole sahip oluyor. Bu aşamada yeni bir misafir davet edilebiliyor, mevcut dinleyiciler sessize alınabiliyor veya konuşma ortasında bir konuşmacı sohbetten çıkarılabiliyor. Ayrıca toplantı sahipleri, katılım sağlamasını istemediği dinleyicileri sohbetten atabiliyor ve oturuma yeniden katılmasını önleyebiliyor.  

‘Reddit Talk’ oturumlarına, hem iOS hem de Android kullanıcıları katılım sağlayabilecek

Reddit Talk

Dinleyiciler ise herhangi bir sesli sohbete katılım sağlayabiliyor, konuşmacıları dinleyebiliyor, emojilerle tepki verebiliyor ve konuşmacı olmak için el kaldırabiliyor. Erken test aşaması boyunca; yalnızca platform moderatörlerinin, topluluk üyeleriyle bir ‘Reddit Talk’ oturumu başlatabileceği ifade ediliyor. Moderatörlerin ayrıca, bu süreçte güvenilir konuşmacılara bir sesli sohbeti yönetmek üzere davette bulunabilecekleri belirtiliyor. Bir platform yetkilisi canlı bir ‘Reddit Talk’ başlattıktan sonra, iOS veya Android platformundaki herhangi bir Reddit kullanıcısının oturuma katılım sağlayabileceğinin de altı çiziliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Reddit, İlk Kez Günlük Kullanıcı Sayısını Açıkladı 

Reddit CEO’su TikTok’u eleştiri yağmuruna tuttu!

Facebook ’un Clubhouse Benzeri Yeni Soru-Cevap Platformu: Hotline

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz