En Yüksek Pazar Payına Sahip Platform
Okuma Süresi
1 dakika

JustWatch, kısa bir süre önce yılın birinci çeyreğine ilişkin dijital yayın platformu verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; BluTV, 2021 yılının ilk çeyreğinde de Türkiye’de en yüksek pazar payına sahip platform oldu. Yerli içerik platformunun, yüzde 43’lük bir pazar payına sahip olduğu belirtildi.  

JustWatch, kısa bir süre önce yılın birinci çeyreğine ilişkin dijital yayın platformu verilerini derledi. Aktarılan detaylara göre; BluTV, 2021 yılının ilk çeyreğinde de ilk sıradaki pozisyonunu koruyarak Türkiye’de en yüksek pazar payına sahip platform oldu. Popüler yerli içerik platformunun, yüzde 43’lük bir pazar payına sahip olduğu belirtildi. Listede; BluTV’yi yüzde 26 pazar payıyla Netflix, yüzde 18 pazar payıyla Amazon Prime Video ve yüzde 8 pazar payıyla Mubi takip etti. Diğer platformların toplam pazar payının ise yüzde 5 seviyesinde olduğu dile getirildi. BluTV, Netflix ve Prime Video’nun, Türkiye’deki toplam pazar payının yüzde 87’sini oluşturduğunun da altı çizildi.  

En Yüksek Pazar Payına Sahip Platform

Paylaşılan diğer bilgilere göre; Ocak ve Mart ayı arasındaki süreci kapsayan ilk çeyrekte BluTV, ilk sıradaki pozisyonunu korumayı başardı. Söz konusu süreçte; Netflix kendi pazar payını yüzde 2, Prime Video ise yüzde 1 oranında artırdı. Mubi’nin ise pazarda yüzde 1’lik bir pay kaybı yaşadığı görüldü.  

BluTV, 2020 yılının son çeyreğinde de en çok izlenen dijital yayın platformu olmuştu 

En Çok İzlenen Dijital Yayın Platformu 2020

Diğer yandan; BluTV, 2020 yılının son çeyreğinde de en çok izlenen dijital yayın platformu olmuştu. Aynı dönemde; pazar payının yüzde 44’üne hakim olan platformu, yine İsveç merkezli Netflix takip etmişti. Netflix, 2020’nin son çeyreğinde pazarın yüzde 25’ine hakim olurken Amazon Prime Video ise yüzde 18’lik bir payla çeyreği yine üçüncü sırada kapatmıştı.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Türkiye’de En Çok İzlenen Dijital İçerik Platformu Belli Oldu

Türkiye’de 2020 Yılında En Çok İzlenen Film ve Diziler Belli Oldu 

BluTV, Ücretsiz Hafta Sonu Kampanyası ile İlgili Verileri Açıkladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz