Xiaomi Tedavi Edebilen Akıllı Gözlük
Okuma Süresi
1 dakika

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, akıl hastalıkları ve göz yorgunluklarını tedavi edebilen bir akıllı gözlük patenti aldı. Gözlük kutusuyla birlikte geliştirilen ürünün; beyin hastalıkları için ışık terapisi, akıl hastalıkları için ise ses terapisini kullandığı ifade edildi. 

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, akıl hastalıkları ve göz yorgunluklarını tedavi edebilen bir akıllı gözlük modeli üzerinde çalışmaya başladı. Konuya ilişkin patent, ‘akıllı gözlük’ ve ‘gözlük kutusu’ kategorileri altında alındı. Patent dosyası, ürünün bir adet akıllı gözlük ve gözlük kutusundan oluştuğuna işaret etti. Aktarılan detaylara göre; Xiaomi tarafından geliştirilen akıllı gözlük modeli, hastalıkları önceden tespit edebilecek ve bu hastalıkların tedavisinde aktif olarak görev alabilecek. Cihaz; akıl hastalıkları, beyin hastalıkları ve göz yorgunluğuna bağlı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılabilecek.  

Ürünün yaydığı terapötik sinyaller ve fototerapi sinyalleri, söz konusu hastalık ve rahatsızlıkları iyileştirmeyi hedefleyecek. Model ayrıca; beyin hastalıkları için ışık terapisi, akıl hastalıkları için ise ses terapisini kullanacak.  

Xiaomi akıllı gözlük, pazarda önemli bir rekabet yaratabilir 

Xiaomi Akıllı Gözlük

Diğer yandan; ürünün, geliştirilme aşamasının tamamlanmasının ardından seri üretime geçirilerek son tüketici beğenisine sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor. Akıllı gözlüğün, tedavi edici özellikler yanında hoparlör ve ses aktarım teknolojisine de sahip olacağı belirtiliyor. Şirketin en güçlü rakiplerinden biri olan Huawei’nin ise iki nesildir akıllı gözlük geliştiriyor olduğu da biliniyor. Xiaomi akıllı gözlük modelinin, ek özellikler ile desteklenmesi durumunda pazarda önemli bir rekabet yaratması bekleniyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, Akıllı Gözlük Projesine İlişkin Yeni Bir Patent Aldı 

Huawei Akıllı Gözlük: Gentle Monster Eyewear ll İlk Bakış & Ön İnceleme

Facebook, AR Tabanlı Bir Akıllı Gözlük Geliştirmek İçin Ray-Ban ile İş Birliği Yaptı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz