Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

NDG Studio, Boğaziçi Ventures liderliğinde 3 milyon TL’yi aşan yatırım aldı

Boğaziçi Ventures; Mert Fırat’ın da katılımı ile, hypercasual ve casual türlerinde çeşitli oyunlar geliştirip dünyanın önde gelen yayıncılarıyla çalışmış olan NDG Studio’ya toplam 3 milyon 125 bin TL yatırım yaptığını açıkladı. Oyun, fintech, perakende teknolojileri ve dijital sağlık alanlarına yatırım yapan BV Growth fonu ile uluslararası pazarlarsa hızla ölçeklenebilen teknolojilere yatırım yaparak ekosistemin büyümesine katkı sağlayan Boğaziçi Ventures; Mert Fırat’ın da katılımı ile, hypercasual ve casual türlerinde çeşitli oyunlar geliştirip dünyanın önde gelen yayıncılarıyla çalışmış olan NDG Studio’ya toplam 3,125 milyon TL yatırım yaptı.

Boğaziçi Ventures: Ekibe güveniyoruz

Boğaziçi Ventures ortaklarından Burak Balık, “Boğaziçi Ventures olarak yaptığımız her yatırıma ailemize yeni katılan kişiler olarak baktığımız için, başarıya giden yolda birlikte yürürken iyi anlaşabileceğimiz ve bizimle aynı hayalleri kuran ekipleri seçme konusunda titiz davranıyoruz. NDG yatırımı da bu anlamda bizleri son derece mutlu eden bir yatırım.” dedi. Balık, ekibe güvendiğini ve birlikte hayalini kurdukları planların en kısa sürede hayata geçeceğine inancının tam olduğunu da ekledi.

Yatırımla kısa süre içinde NFT ve casual oyunlarda başarılı olmayı hedefliyoruz

 NDG Studio Kurucu Ortağı Ufuk Serdar Demir, aldıkları yatırımla birlikte tamamen casual ve NFT oyunlara yönelmek istediklerini ve Boğaziçi Ventures ile yaptıkları partnerlike kısa süre içinde başarı yakalayacaklarına inandığını ifade etti. Farklı oyun türlerinde kazandıkları deneyim ile yatırım sonrasında yeni bir vizyonla ilerleyeceklerini dile getiren Demir, “Bu partnerlikten doğacak güç ile Casual ve NFT oyun alanlarında başarı yakalayacağımıza eminiz. Bu yatırım ve partnerliğin neticesi olarak, Amerika, Avrupa ve Asya pazarlarında  casual oyunlarımızla yüksek pazar payı elde edeceğimizi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. NDG Studio ekibi, henüz çok yeni olan NFT oyun alanında da Boğaziçi Ventures’ın sektör tecrübesiyle kısa sürede başarıya ulaşacaklarına inandıklarını belirtti.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz