Grafik Tasarım Uygulamaları

Özellikle grafik tasarımla ilgilenenlerin veya öğrenmek isteyenlerin dikkatini çekecek bir listeyle karşınızdayız. Bu haberimizde en iyi 6 mobil tasarım uygulamasına yer verdik. Uygulamaların içeriğine de değindiğimiz haberimizde indirebilmeniz için Store mağaza bağlantılarını da ekledik. İşte; ‘En iyi mobil tasarım mobil uygulamaları’. ‘Mobil tasarım uygulamaları’. ‘Grafik tasarım uygulamaları’. Detaylar haberimizde…

Sosyal medya önemini korumaya devam ettiği sürece grafik tasarımcılara da bir o kadar ihtiyaç doğuyor. Aynı zamanda bir grafik tasarımcıyla anlaşmak yerine bu ihtiyacınızı kendiniz karşılamayı tercih edebilirsiniz. Dolayısıyla çeşitli mobil uygulamalardan destek almanız mümkün. Bir dönemin popüler meslekleri arasında yer alan Grafik Tasarım’ı  öğrenmenin veya kendinizi bu alanda geliştirmenin de böylesi uygulamalar aracılığıyla artık daha kolay hale geldiğini söyleyebiliriz. Bu alanda freelance çalışabileceğiniz gibi bir kariyer de oluşturabilirsiniz. Yalnızca sosyal medya değil, dergiler, kitap kapakları, web siteleri gibi oldukça geniş bir alanda grafik tasarım bilginizi kullanabilirsiniz. Peki bu amaçla bahsettiğimiz mobil uygulamalar hangileri? İşte; ‘En iyi mobil tasarım uygulamaları’. ‘Mobil tasarım uygulamaları’. ‘Grafik tasarım uygulamaları’. 

En İyi Mobil Tasarım Uygulamaları 

‘En iyi mobil tasarım uygulamaları’. ‘Mobil tasarım uygulamaları’. ‘Grafik tasarım uygulamaları’ haberimizin devamında. 

Canva

Grafik Tasarım Uygulamaları

‘En iyi mobil tasarım uygulamaları’ arasında bulunan ‘Canva’, bir grafik tasarım aracı olarak karşımıza çıkıyor. Fotoğraf kolajı, logo tasarımı, logo yapma, insragram hikayeleri için video programı, video düzenleyici, broşür hazırlama, doğum günü davetiyesi gibi işlemleri gerçekleştirebildiğiniz bu uygulamayı bilgisayarınızda da kullanabiliyorsunuz. Boş kanvaslar üzerinde bir dizayn yapabildiğiniz uygulamada, ücretsiz şablonlardan da yararlanabiliyorsunuz. Fotoğraflara yazı ekleyebiliyor, profesyonelce düzenleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda tasarımlarınızı arkadaşlarınızla da paylaşabiliyorsunuz. Bununla birlikte, uygulamada kitap kapağı, projeleriniz için logo, blog tasarımı, e-davetiye, video banner, özgeçmiş, sunum, afiş tasarımı yapabiliyorsunuz.  

Canva uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

PaperColor

Grafik Tasarım Uygulamaları

‘En iyi mobil tasarım uygulamaları’ listemizde sırada ‘PaperColor’ ile devam ediyoruz. Bir nevi boyama uygulaması olan PaperColor ile grafiti çizebilirsiniz. Fırça, cetvel silgi gibi pek çok aracın olduğu uygulamada, çalışmalarınıza kalemle el yazısı imzanızı da atabiliyorsunuz. Tabletinizde de kullanabildiğiniz bu uygulamayla çizime meraklı biriyseniz boş zamanlarını değerlendirebilir veya çizim yapmayı öğrenebilirsiniz. 

PaperColor uygulamasını Play Store’dan indirebilirsiniz. 

Adobe Photoshop Sketch 

Grafik Tasarım Uygulamaları

‘Mobil tasarım uygulamaları’ listemize sırada ‘Adobe Photoshop Sketch’ ile devam ediyoruz. Uygulamanın özellikleri arasında; boyut, renk, opaklık ve karıştırma ayarlarını yapabileceğiniz 11 araca erişim, pek çok çeşitte Sketch fırçası oluşturma, en çok kullandığınız araçları ve renkleri düzenleme yer alıyor. Kalem, markörler, silgi, kalın akrilik, mürekkep fırçası, yumuşak pastel ve sulu boya fırçalarıyla çizimler yapabildiğiniz uygulamada Adobe Photoshop veya Adobe Illustrator’ a gönderebilecek resimler oluşturabilirsiniz. 

Adobe Photoshop Sketch uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Flipaclip: Cartoon Animation Creator & Art Studio 

Grafik Tasarım Uygulamaları

Daha çok animatörlere hitap eden bir uygulama olan ‘FlipaClip’ ile video animasyon yapabilirsiniz. Bir çizgi film oluşturabildiğiniz uygulamada, film animasyonları yapabilir, bu eserlerinizi YouTube, Instagram, TikTok gibi uygulamalarda paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda çizim de yapabildiğiniz uygulamada, kare kare animasyon yapmayı da öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte çizdiğiniz resimleri animasyonlu giflere dönüştürebilir, ses kaydı ile animasyonunuza diyalog ekleyebilirsiniz.  

Flipaclip uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

ArtFlow: Paint Draw Sketchbook 

Grafik Tasarım Uygulamaları

‘Mobil tasarım uygulamaları’ arasında olan ‘ArtFlow’, her yaştan sanatçının kullanabileceği bir uygulamadır. 80’den fazla boya fırçası bulunan uygulamada, telefonunuzu dijital bir deftere dönüştürebiliyorsunuz. Kullanıcıların da beğendiği bu çizim uygulamasında bir de animasyon yapmak için güncelleme oluşturulması şeklinde talepler de söz konusu. Çizim uygulamaları arasında belki de en rahat kullanılabilir olan ArtFlow aynı zamanda hız ve pratik bir çizim deneyimi de sunuyor. 

ArtFlow uygulamasını Play Store’dan indirebilirsiniz. 

Desynger 

Grafik Tasarım Uygulamaları

Yine daha çok Grafik Tasarım ile ilgilenenlere hitap eden bir uygulamayla listemizi sonlandırıyoruz. Sosyal medya gönderileri, reklamlar, infografikler ve kitap kapaklarına kadar pek çok şey tasarlayabildiğiniz uygulamada, binlerce şablon yer alıyor. Albüm kapakları bile hazırlayabildiğiniz uygulamada, kendi şablonunuzu ve düzeninizi oluşturabiliyorsunuz. Fotoğraflarınıza metin, grafik ve efektler ekleyebiliyor, telefon, tablet veya bilgisayarınızda uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra tasarımlarınızı arkadaşlarınızla da paylaşabiliyorsunuz. 

Desynger uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

OkCupid Türkçe Oldu: Dünyada Çevrildiği İlk Dil 

Google, Fransa ve İspanya’da Yayınlanan Reklamlar İçin Ücret Güncellemesi Yaptığını Duyurdu 

Akıllı Uyku Kulaklığı Amazfit ZenBuds Türkiye’de Satışa Çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz