YouTube Music Apple Watch Uygulaması
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Google, ‘YouTube Music’ için Apple Watch uygulaması yayınladığını duyurdu. Kullanıcıların, uygulama üzerinden tüm standart oynatma kontrollerini sağlayabildiği ifade edildi.  

Kısa bir süre önce ‘Play Music’i tamamen kullanıcı erişimine kapatan ve kullanıcıları platformdaki müzikleri ‘YouTube Music’e taşımaya davet eden Google, müzik platformuyla ilgili yeni bir hamle yaptığını duyurdu. ABD’li teknoloji devi, ‘YouTube Music’ için Apple Watch uygulaması yayınladığını açıkladı. YouTube Music’in Apple Watch uygulaması üzerinden kullanıcıların; durdurma, oynatma, önceki veya sonraki şarkıya atlama, yeniden oynatma ve şarkıyı beğenme gibi tüm standart müzik kontrollerini sağlayabildiği ifade edildi. Bununla birlikte; uygulamanın, ‘watchOS 6.0’ ve sonrasındaki işletim sistemi sürümünü kullanan kişiler tarafından indirilebileceği belirtildi.  

Aktarılan diğer detaylara göre; uygulamanın ana sayfasından kullanıcılar, en güncel oynatma listelerine erişebiliyor. ‘Kütüphane’ sekmesinde ise en son oynatılan parçalar görüntülenebiliyor ve indirilen müzikler oynatılabiliyor. Kullanıcılar ayrıca; aynı sekmeden oynatma listeleri, albümler, şarkılar, sanatçılar ve aboneliklere erişim sağlayabiliyor. Ses seviyesi de Apple Watch’un fiziksel tuşu üzerinden kontrol edilebiliyor.  

‘YouTube Music’ uygulaması, Apple Watch bünyesine ‘Wear OS’ten önce geldi

YouTube Music Apple Watch

Diğer yandan; YouTube Music’ Apple Watch uygulamasının, Google’ın kendi ekosistemindeki akıllı saat işletim sistemi ‘Wear OS’ten önce yayınlandığı belirtiliyor. Fakat bir Google çalışanının; kısa bir süre önce Google’ın, YouTube Music ‘Wear OS’ uygulaması üzerinde çalıştığını ve önümüzdeki aylarda uygulamanın kullanıcı beğenisine sunulacağını açıkladığı da biliniyor. Bununla birlikte; Google’ın, daha önce birçok kez Apple ekosistemini kendi ekosistemi önünde tutmuş olduğuna işaret ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

YouTube Music ‘e şarkı sözü takip etme özelliği geldi

Google, ‘Play Music’ Platformunu Kullanıma Kapattı 

YouTube Music’e yeni özellik: Kullanıcılar bilgisayarlarından müzik yükleyebilecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz