Hakan: Muhafız ve Atiye’nin ardından Netflix’in üçüncü Türk dizisi belli oldu. Ünlü isimler Burak Aksak ve Selçuk Aydemir Netflix’te yayınlanacak ilk Türk komedi dizisini yazıp yönetecek. 50 Metrekare isimli dizinin başrollerinde Engin Öztürk ile Aybüke Pusat yer alacak 

Netflix’te yayınlanan Türk dizileri arasında BKM’nin hazırlayacağı 50 Metrekare katılıyor. 50 Metrekare Netflix’te yayınlanan Türk dizileri kervanına katılıyor.

Dizinin başrollerini ise Fatmagülün Suçu Ne, Muhteşem Yüzyıl, Yüksek Sosyete gibi yapımlarla tanınan Engin Öztürk ile Söz, Her Yerde Sen, Medcezir gibi yapımlarda rol alan Aybüke Pusat paylaşacak. BKM’nin Netflix için çekeceği 50 Metrekare isimli dizi komedi türünde olacak ve 2 sezon sürecek.

Dizinin senaryosu ise yine Leylayla Mecnun, Ben de Özledim yapımlarının Senaristi Burak Aksak tarafından kaleme alınacak. Yönetmen koltuğunda ise Kardeş Payı, İşler Güçler, Çalgı Çengi, Ailecek Şaşkınız gibi yapımlarla tanınan ünlü isim Selçuk Aydemir oturacak.

50 Metrekare dizisi oyuncu kadrosu 

Tv100’den Birsen Altuntaş’ın haberine göre, önümüzdeki hafta sete çıkması beklenen dizide Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Cengiz Bozkurt ve Özgür Emre Yıldırım rol alacak.

50 Metrekare ne zaman yayınlanacak?

Burak Aksak tarafından 2017 yılında yazılan ancak yüksek maliyeti sebebiyle herhangi bir yayın platformuyla anlaşılamayan yapım, Netflix’te yayınlanacak. Dizinin çekimlerinin Ocak ayında başlaması ve 2020 yılında yayına girmesi bekleniyor.

50 Metrekare dizisinin konusu

Burak Aksak’ın yazdığı dizinin yine sıcak bir mahalle dizisi olarak yayınlanması ve aynı zamanda mizahıyla kullanıcının karşısına çıkması bekleniyor. Dizi Netflix gücüyle aynı zamanda uluslararası izleyici kitlesine de sahip olacak.

Atiye Netflix Türkiye’nin en popüler dizisi oldu

Netflix’in ikinci Türk dizisi Atiye sosyal medyada olumlu eleştiriler aldı