Okuma Süresi
2 dakika

Netflix’in ikinci Türk dizi olan Atiye sosyal medyada beğenileri topladı. Hakan: Muhafız dizisinin karışık yorumlardan dolayı Atiye dizisine bir ön yargı oluşmuştu ama Atiye dizisi çıktığı andan bu yana sosyal medyada beğenileri topladı.

Şengül Boybaş’ın yazdığı ve Küsurat Yayınları tarafından basılan “Dünyanın Uyanışı” isimli kitaptan uyarlanan Atiye dizisi mistik ve gizem dolu, klasikleşmiş Türk yapımlarından farklı olan bir dizi olarak öne çıkıyor. İşlediği konu itibariyle duyurulduğu zamandan bu yana ilgiyi çeken Atiye dizisi sosyal medyada beğenilmeyi başardı. Twitter’da gündem olan Atiye dizisi beğenilmekle kalmadı aynı zamanda temel yapı taşlarından olan gerginlik temasının iyi işlendiği söylendi. Diziyi izleyenler şimdiden gerginliği oluşturan yan karakterlerin ve ögelerin sosyal medyada fotoğraflarını paylaşmaya başladılar.

Oyuncu kadrosu en başından beri övülüyordu ve dizi çıktıktan sonra oyuncuların uyumundan ve performanslarından övgüyle bahsedildi. Övgülerin çoğunu Beren Saat, Metin Akdülger ve Mehmet Günsür üçlüsü topladı.

https://twitter.com/tafieonline/status/1210676057172533248

https://twitter.com/alwayswithdrew/status/1210893818754674688

 

Atiye dizisini izleyen izleyiciler şimdiden 2. Sezon beklentisine girmiş durumdalar. Umarız Netflix ülkemizde kaliteli işler yapmaya devam eder.

Atiye Hakkında:

Dizi, İstanbul’da mükemmel bir hayat süren genç ve güzel bir ressam olan Atiye’nin hayatını konu alıyor. Atiye’nin sevgi dolu bir ailesi, varlıklı ve yakışıklı bir sevgilisi vardır ve ilk bireysel sergisini açmak üzeredir. Ancak kusursuz hayatı, dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’de yapılan bir keşif sonrasında değişmek üzeredir. Erhan adında bir arkeolog, burada yaptığı kazıda bir sembol keşfeder. Bu sembol, Atiye ile Göbeklitepe arasında son derece gizemli bir bağlantı olduğuna işaret etmektedir. Bunun üzerine Atiye hayatını tamamen değiştirip geçmişinde ve bu antik harabelerde saklı olan sırların peşine düşecektir.

Başrollerini Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün paylaştığı 8 bölümlük dizinin kadrosunda Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Tim Seyfi, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Meral Çetinkaya yer alıyor. Yürütücü yapımcılığını Onur Güvenatam ile birlikte Özge Bağdatlıoğlu ve Jason George’un paylaştığı Atiye’yi Nuran Evren Şit kaleme aldı. Yapımcılığını Alex Sutherland’ın üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda ise Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık yer alıyor.

Netflix’in yeni Türk dizisi Atiye’nin oyuncularından telefonda tanıtım