Call of Duty: Mobile Yeni Güncellemeler
Okuma Süresi
2 dakika

‘Call of Duty: Mobile’, 1. yaşına özel yeni güncellemeler yayınladığını duyurdu. Oyunun 1. yıldönümünün ayrıca, Aralık ayına kadar sürecek özel etkinliklerle kutlandığı ifade edildi.  

Kısa bir süre önce 1 yaşına basan popüler mobil video-oyunu ‘Call of Duty: Mobile’, 1. yıldönümüne özel yeni güncellemeler yayınladığını duyurdu. Aktarılan detaylara göre; ilk yılında 300 milyondan fazla indirilen ‘Call of Duty: Mobile’, lansmandaki harita sayısını 11’den 23’e ve 1 adet olan çok oyunculu mod sayısını27’ye çıkararak geniş çapta bir genişleme ve gelişme elde etti. Ana ‘Battle Royale’ haritasının boyutunun da bir yıl içerisinde yaklaşık yüzde 50 arttırıldığı ifade edildi.  

Bununla birlikte oyun, bir yıl önce toplamda yaklaşık 200 birincil ve ikincil silahla piyasaya sürüldü ve o zamandan beri, bu sayıyı 1.400’e çıkardı. Oyunda güncel olarak, toplam 182 oynanabilir karakter bulunduğu belirtildi. Android ve iOS’ta indirilebilir olan ‘Call of Duty: Mobile Anniversary’ güncellemesinin, oyuna şu ana kadarki en büyük güncellemeleri getirdiğinin de altı çizildi.  

Oyunun 1. yaşına özel olarak gelen güncellemeler arasında, ‘Call of Duty: Black Ops 4’ün ‘Blackout’ modunda da yer alan ‘Alcatraz’ isimli yeni ‘Battle Royale’ haritası yer alıyor. Bununla birlikte; oyuncuların ‘Call of Duty: Mobile’ oynarken zaman geçirebilecekleri, sosyalleşebilecekleri ve arkadaşlarıyla mini oyunlar oynayabilecekleri ‘The Club’ isimli bir sosyal alan da oyuna entegre ediliyor. Aylık savaş bileti, yeni ekipmanlar, yeni karakterler ve yeni öğeler de güncellemeyle beraber, oyun tutkunlarının beğenisine sunuluyor. 

‘Call of Duty: Mobile’, yıl dönümünü Türkiye’nin de içinde bulunduğu 4 ülkede özel etkinlikler ile kutladı

Call of Duty: Mobile Özel Etkinlikler

Diğer yandan; ‘Call of Duty: Mobile’, yıl dönümünü Türkiye’nin içinde bulunduğu 4 ülkede özel etkinlikler ile kutladı. Oyunun Türkiye’ye özel yıl dönümü etkinliği; Orkun Işıtmak ve Oğuzhan Uğur’un moderasyonunda, birçok ünlü Youtube içerik üreticisinin de katılımı ile gerçekleşti. Etkinliğe; ‘Egoist Pati’, ‘Barış Bra’, ‘Ersin Yekin’, ‘Barış G’, ‘Doch’, ‘Efe Uygaç’, ‘Mezarcı’, ‘Vural Üzül’, ‘Tugay G’, ‘Erdem Halit Cengiz ve daha birçok ünlü isim katılım sağladı. Oyunun birinci yıl pastasının kesildiği etkinlikte, oyuna yeni gelen güncellemelere ilişkin bilgiler de paylaşıldı. 

Oyunun birinci yılına özel birçok içerik de etkinlik kapsamında, oyun tutkunlarının beğenisine sunuldu. Bunlardan ilki, ‘Egoist Pati & Orkun Işıtmak’ ikilisine karşı ‘Mezarcı ve Oğuzhan Uğur’un yaptığı “2v2” maçı oldu. Ünlü içerik üreticileri, iki kişilik ekipler halinde karşı karşıya geldi ve oyunun yeni güncellemeleri ile birlikte, kozlarını paylaşma fırsatı buldu. 

Paylaşılan diğer detaylara göre; yıl dönümü etkinlikleri, bunlarla sınırlı olmayacak. Aralık ayına kadar; ‘Kozmik Karınca’, ‘Egoist Pati’, ‘Mezarcı’ ve ‘Doch’ gibi ünlü isimlerin de yer alacağı özel maçlar, turnuvalar ve oyuna gelen yeni içeriklerin detaylıca paylaşılıp deneyimleneceği etkinlikler düzenlenecek. Bunun yanında, Egoist Pati ile The Club’a özel bir etkinlik de gerçekleştirilecek. Oyuncular, 4 kişilik takımlarını kuracak ve turnuvada mücadele ederek ‘Egoist Pati’nin takımı ile karşı karşıya gelecek. The Club içerisindeki mini oyunların da dahil olacağı etkinlikte, kazanan takım para ödülü alacak. Yine Aralık ayına kadar; her hafta sonu, oyuncuların kendilerini gösterme şansı yakalayacağı özel para ödüllü turnuvalar da gerçekleştirilecek. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

NVIDIA Call of Duty: Modern Warfare ve Call of Duty: Warzone İçin NVDIA Reflex Desteği Getiriyor

‘Call of Duty: Black Ops Cold War’ PC Açık Beta, 15 Ekim’de Başlıyor!

Call of Duty: Mobile’ın Yeni Güncellemesi ile 10. Sezon ‘’Av’’ Başlıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz