vivo tws 2 anc inceleme

Ülkemizde yeni yeni tanıdığımız Vivo’nun ürün gamındaki ilk ANC’li kulaklık nasıl? Alınır mı? Tüm soruların cevabı Vivo TWS 2 ANC inceleme yazımızda.

Yakın zamanda Türkiye pazarına giriş yapan Vivo, telefon modellerinden sonra şimdi de diğer teknoloji ürünlerini ülkemize getirmeye başladı. Çıkalı bir kaç ay olan Vivo TWS 2 ANC kulaklık da geçtiğimiz haftalarda ülkemizde satışa sunuldu. Biz de bu kulaklığı geçtiğimiz günlerde Tekno Safari YouTube kanalında Vivo TWS 2 ANC inceleme videosunda incelemiştik. Şimdi de teknosafari.net okurları için ürünü tekrar masaya yatırıyor ve ürün hakkındaki deneyimlerimizi Vivo TWS 2 ANC inceleme yazısında sizlere aktarıyoruz. Vivo TWS 2 ANC inceleme yazımızı okuduktan sonra Tekno Safari YouTube kanalındaki Vivo TWS 2 ANC inceleme videomuzu da izlemeyi unutmayın!

Vivo TWS 2 ANC Tasarım

vivo tws 2 anc tasarım

TWS kulaklıkların pek çoğu gibi Vivo TWS 2 ANC de tasarım açısından AirPods Pro’yu andırıyor. Kutu üzerinde basılı olan mavi rengi biraz farklı olsa da bizim inceleme ürünümüzün de olduğu beyaz renk gerçekten benzer. Ancak bu benzerlik bizim açımızdan sorun teşkil etmiyor. Çünkü Vivo TWS 2 ANC tasarımında Vivo kendisinden de esintiler eklemiş.

Kutunun ön yüzünde Vivo markalamasının üzerinde bir durum LED göstergesi, altında ise bir eşleştirme düğmesi yer alıyor. Kulaklıklar kutu içerisinde birbirlerine küs gibi sırt dönmiş şekilde duruyorlar. Kulaklıkların yapısı itibariyle üst kısım biraz büyük. Bu da kulaklıkları kutudan çıkartmayı bir miktar zorlaştırabiliyor. Ayrıca bu üst kısmı büyük yapısı, kulak girişi ufak olan kişiler için rahatsız edici bir durum oluşturabiliyor. Ancak kulaklıkların sapları da kısa olarak tasarlanmış. Ağırlıkları da gayet iyi. Kulaklıkların her biri yaklaşık 5 gram ağırlığındayken kutuyla birlikte toplam ağırlıkları ise 42 gram seviyesinde. Her bir kulaklıkta ise üçer mikrofona yer verilmiş.

Kulaklıklar ve şarj kutusu parlak plastik malzemeden imal edilmiş. Bu malzemenin kalite hissi çok üst düzey değil. Ayrıca parlak yapısı nedeniyle çizilmelere ve cilt yağlarına karşı direnci düşük. Özellikle koyu renginin alt kısımda ayna gibi parlak bir yapıya sahip olması nedeniyle bu konuda daha da hassas olacağını düşünüyoruz.

Kulaklıklar IP54 sertifikasına sahip. Dolayısıyla ter ve su sıçraması gibi durumlara karşı kendilerini koruyabiliyorlar. Bluetooth’un 5.2 sürümüne sahip kulaklıkların Google Fast Pair desteği de mevcut. Şarj kutusu, altında yer alan USB-C girişi üzerinden şarj ediliyor. Tüm sistem toplamda 2 saatte şarj olurken, kulaklıkların her biri 1 saatte şarj oluyor. Kulaklıklar gürültü engelleme açık şekilde 4 saat kapalı şekilde 7 saat, kutuyla birlikte ise 29 saat kullanım ömrü sunuyor. Kutunun pil kapasitesi 505mAh iken kulaklıkların her biri 45mAh kapasiteli bataryalar ile geliyor.

Vivo TWS 2 ANC Ses Kalitesi

vivo tws 2 anc ses kalitesi

Kulaklığın tasarımının biraz farklı olduğunu belirtmiştik. Kulaklığın içerisinde 12.2 mm boyutunda görmeye pek alışık olmadığımız büyüklükte sürücüler var. Bu büyük sürücüler ses derinliğini arttırıyor. Ses profili pek çok TWS kulaklığın aksine tiz üzerine ayarlanmış. Kulaklığın tizleri gayet iyi. En yüksek ses seviyesinde dahi tizleri korumayı başarıyor.

Ancak bu tiz odaklı ses profili neticesinde baslar biraz sönük kalabiliyor. Bu tabi ki tamamen kişisel kulak zevkiyle alakalı. Zaten Vivo Earphones uygulaması ile ekolayzer ayarı yapmak da mümkün. Ön tanımlı ekolayzer ayarları içerisinde yer alan Mega Bass ile bas şiddeti artıyor. Ancak bu sefer de düşük frekanslı seslerin ön plana çıkması yüksek frekanslı sesleri bir miktar etkiliyor. Buna rağmen seslerde bozulma yaşanmıyor. Kulaklığın sürücüleri kabiliyetli. Dolayısıyla sadece kulak zevkinize göre ayarlamak kalıyor. Vivo’nun earphones uygulaması ise bu konuda pek yardımcı olmuyor. Ön tanımlı gelen ayarlar haricinde ekolayzer ayarı yapmanıza imkan vermiyor. Ancak ilerleyen süreçte güncelleme ile bu destek gelebilir.

Vivo Earphones uygulaması üzerinden kulaklığın gürültü engelleme özelliği de kontrol edilebiliyor. Ayrıca Gürültü engelleme adı altında 3 farklı gürültü engelleme fonksiyonu da var. Kulaklık üzerindeki dokunmatik yüzeyler ile medya kontrolleri yapmak mümkün. Dokunmaların vereceği komutları da uygulama üzerinden ayarlayabiliyorsunuz.

Kulaklığın gürültü engelleme performansı en üst seviyede olmasa da iş görecek seviyede. Vivo’nun iddialı söylemleri sonrasında daha fazlasını görmek isterdik. Ancak Vivo TWS 2 ANC zaten Vivo’nun ilk ANC özelliğine sahip kulaklığı.

Vivo TWS 2 ANC her bir kulaklık üzerinde üçer adet mikrofona sahip. Bu mikrofonlar gürültü engelleme ya da şeffaf mod fonksiyonlarında görev aldığı gibi, çağrı esnasında da görev alıyor. Vivo TWS 2 ANC çağrı esnasında sesi karşıya iletmek adına gayet başarılı bir iş ortaya koyuyor.

Vivo TWS 2 ANC ses kalitesi anlamında önemli bir özellik sunuyor. Vivo’nun Deep-HD adını verdiği ses teknolojisi “stğdyo kalitesinde” olarak öne çıkartılıyor. Ancak bu bant genişliği yüksek ses deneyimi maalesef yalnızca Vivo telefonlarla yaşanabiliyor.

Vivo TWS 2 ANC alınır mı?

vivo tws 2 anc alınır mı

Ülkemizde yakın zamanda 1499 TL’den satışa sunulan Vivo TWS 2 ANC alınır mı? Odağınız gürültü engelleme performansı ise, fiyat bandında daha iyi alternatifler mevcut. Ancak odağınız ses kalitesi ise, henüz tam pişmemiş yazılımına rağmen Vivo TWS 2 ANC’yi listenize ekleyebilir, alternatifler arasında göz önünde bulundurabilirsiniz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

İlginizi çekebilir:

USB-C Elektrikli El Aletlerinde de Görülmeye Başladı

Panasonic ‘in Yeni Lens Teknolojisi İşleri Değiştiriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz